Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: İŞKUR'dan öğrencilere müjde! Ücretsiz oldu

Son dakika: İŞKUR'dan öğrencilere müjde! Ücretsiz oldu

İŞKUR, hem staj arayanları hem de iş verenleri bir araya getirebilmek için çevrimiçi olarak hizmet verecek yeni bir sistem kuracak. Söz konusu sistemdeki hizmetler tamamen ücretsiz olacak.

Ekonomi

23.01.2024, 19:50

İŞKUR, staj arayanlar ve işverenleri buluşturmak için Staj Portalı isimli uygulamasını hayata geçirdi. Bu uygulamada, taraflar ücretsiz bir şekilde çevrimiçi ortamda buluşacak.

Türkiye İş Kurumu Staj Portalı; özellikle gençlerin mesleki deneyim kazanması, işgücü piyasasına ve iş hayatına ilişkin bilgi sahibi olmaları amacıyla staj programlarına kolayca başvuru yapmalarını hedeflerken, stajyer arayan işverenlerle öğrencileri buluşturan bir platform işlevi görecek.

Milyonlarca kişinin beklediği Torba Yasa'da esnafa erken emeklilik müjdesi! Milyonlarca kişinin beklediği Torba Yasa'da esnafa erken emeklilik müjdesi! Haberi Görüntüle

İŞVERENLER UYGUN GÖRDÜKLERİ ADAYI GÖRÜŞMEYE DAVET EDECEKLER

Staj Portalı uygulamasına dış kullanıcılar (stajyer adayları ve işverenler) https://staj.iskur.gov.tr bağlantısını kullanarak giriş yapabilecek. Zorunlu veya gönüllü bağlı staj yapmak isteyen gençler sistem üzerinden tüm staj ilanları görerek niteliklerine uygun olan ilanlara başvuru yapabilecek. İşverenler, başvuran stajyer adayları arasından uygun gördüğü kişileri görüşmeye davet edebilecek.

Fahiş fiyat ve stokçulara geçit yok: Ticaret bakanlığı ceza yağdırdı Fahiş fiyat ve stokçulara geçit yok: Ticaret bakanlığı ceza yağdırdı Haberi Görüntüle

ESNEK BİR SİSTEM SUNACAK

Staj Portalı hizmetiyle staj başvuruları dönem sınırlaması olmaksızın her zaman alacak. Staj tarihlerinin stajyer adayının ve işverenin uzlaştığı takvimde yapılabileceği esnek bir sistemde, stajyer ve işverenlerin birlikte belirlediği tarihlerde staj yapma imkanı bulacak.

Staj Portalı hakkında bilgi almak isteyen gençler ve işverenler Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Gemlik, İnegöl ve Yıldırım Hizmet Merkezlerinde bilgi alabilecek. 
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading