Yandex Metrica

Son dakika: İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! 1 Ekim'den itibaren geçerli olacak 

Son dakika: İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! 1 Ekim'den itibaren geçerli olacak 

Son dakika haberi... İnternet ortamında gerçekleştirilen reklamlarda, şikayet edilen internet adresi uzantısı (URL ve benzeri şeklinde) ve tarih bilgisinin yer aldığı reklam örnekleri dilekçeye eklenecek. Söz konusu uygulama 1 Ekim'den itibaren geçerli olacak.

Ekonomi

21.03.2024, 20:14

Son dakika haberi... Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Reklam Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca sadece kablolu ortamdan tek il yayın lisansı olan bölgesel ve yerel yayın lisansı veya izni verilen kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmiş yayınlardaki aykırılıkların yerel düzeyde yapıldığı kabul edilecek.

Borsa oynayanlar dikkat! Bu hisseler yanlışlıkla yüzde 99 düştü Borsa oynayanlar dikkat! Bu hisseler yanlışlıkla yüzde 99 düştü Haberi Görüntüle

1 EKİM İTİBARİYLE YÜRÜRLÜKTE OLACAK

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca ulusal yayın lisansına sahip olmaksızın uydu TV, tek il yayın lisansı hariç kablo TV, internet TV ve isteğe bağlı hizmet yayın lisansı veya yayın izni verilen kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmiş yayınlardaki aykırılıkların uydu ortamından yapıldığı kabul edilecek.

İnternet ortamında gerçekleştirilen reklamlarda, şikayet edilen internet adresi uzantısı (URL ve benzeri şeklinde) ve tarih bilgisinin yer aldığı reklam örnekleri dilekçeye eklenecek.

Yönetmelik, 1 Ekim'de yürürlüğe girecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading