banner2

Son dakika: Hükümet düğmeye bastı! Tarihi destek ödemesi başlıyor

Son dakika haberleri... Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçinin yüzünü güldürecek kararı açıkladı. 2023 Mart ayında ödenmesi planlanan 2022 mazot ve gübre desteği 6 ay öne çekildi.

Ekonomi 20.09.2022, 11:32
Abone ol
Son dakika: Hükümet düğmeye bastı! Tarihi destek ödemesi başlıyor

Son dakika haberleri... Tarım ve Orman Bakanlığı, Mart ayında ödenmesi planlanan 2022 yılı mazot ve gübre desteğinin 6 ay öne çekildiğini duyurdu. Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; önümüzdeki günlerde çiftçilerin hesaplarına yatırılacak olan 2022 mazot ve gübre desteklerinin Ekim ayında yeni yıl için hazırlıklara başlayacak çiftçiyi rahatlatacağını söyledi.

'MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ 6 AY ÖNE ÇEKİLECEK'

2022 yılında verimli bir dönem geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Bu sene devletimiz tarafından açıklanan alım fiyatları da çiftçimizi memnun etti. Artık üreticilerimiz 2023 yılı için hazırlıklara başlamak üzere. Biliyorsunuz çiftçimizin en önemli girdileri mazot ve gübre. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi; 2022 yılının mazot ve gübre desteğini 2023'ün Mart ayına bırakmayacaklarını, 6 ay öne çekeceklerini dile getirdi. Bu önemli bir gelişme.

'DOĞRUDAN ÇİFTÇİLERİN KARTINA YÜKLENECEK'

Destekleme ödemeleri; çiftçilerimizin Ziraat Bankası kartına doğrudan yüklenecek. Mazot ve gübre desteği Ziraat Bankası kartına ayni olarak yüklenecek, nakdi olarak kullanılmasına izin verilmeyecek. Üreticilerimiz o kartı kullanarak gidecek mazot ve gübreyle ilgili alışverişini yapacak. Bakanlığımızın aldığı bu kararı yerinde buluyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz; çiftimizi rahatlatacak ancak çiftçilerimizin üretebilmesi için mazot ve kimyevi gübre fiyatlarının düzenlenmesi gerektiğini de bir kez daha dile getiriyoruz” dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!