Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: EYT'de müjdeli haber geldi! 2 milyon kişi erken emekli olabilecek

Son dakika: EYT'de müjdeli haber geldi! 2 milyon kişi erken emekli olabilecek

Son dakika haberleri... 2 milyon kişinin beklediği EYT müjdesi geldi. EYT'nin Aralık'ta meclise gelmesi ve Ocak 2023'te yasalaşması bekleniyor. EYT ile ilgili son dakika haberleri devam ederken staj mağdurlarını ilgilendiren haberi ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin duyurdu.

Ekonomi

15.02.2024, 16:16

Son dakika haberleri... Türkiye'de en çok konuşulan konulardan biri olan EYT ile ilgili beklenen haber geldi. EYT'nin Ocak 2023'te yasalaşması bekleniyor. Normal şartlar altında emeklilikten sayılmayan staj mağdurları için ise müjdeyi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin duyurdu.

Devlet faturalar için harekete geçti: Geri çekilen fatura desteği yeniden başlayacak! Devlet faturalar için harekete geçti: Geri çekilen fatura desteği yeniden... Haberi Görüntüle

STAJ MAĞDURLARINA MÜJDE! BAKAN BİLGİN DUYURDU

Uzun yıllar boyunca Türkiye'nin en çok konuşulan sorunlarından biri olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar için artık son viraja gelindi. Dün açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, EYT'de tüm çalışmaların tamamlandığını Aralık ayında sürecin sonuçlanacağını duyurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin

Dolarda kabus dönemi başlıyor! O seviyenin altına inmeyecek Dolarda kabus dönemi başlıyor! O seviyenin altına inmeyecek Haberi Görüntüle

'516 BİN KİŞİ KADRO HAKLARINA KAVUŞACAK'

Bakanlık olarak şu anda üzerinde çalıştıkları konuları aktaran Bilgin, "Sözleşmeli personel meselesi var. Bunlar 516 bin kişinin kadro haklarına kavuşması meselesidir. Onun çalışması bitti, zaman meselesi var." dedi.

Borsada işlem vergisi alınacak mı? Bakan Şimşek'ten merak edilen soruya yanıt Borsada işlem vergisi alınacak mı? Bakan Şimşek'ten merak edilen soruya... Haberi Görüntüle

EMEKLİLİK YAŞI ERKENE ALINACAK

Meslek lisesi mezunları, staj dönemlerinde de sigortalı sayılmak istiyordu. O dönem liselerde çalışanların sigortalı sayılması durumunda iki milyon kişinin emeklilik yaşı erkene alınacak. Staj mağdurlarının da EYT düzenlemesinden faydalanması bekleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading