banner2

Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan yeni ekonomi paketi açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yarın açıklanacak ekonomi paketine ilişkin, "Enflasyonla mücadeleye daha da odaklanan bir paketimiz olacak." ifadelerini kullandı.

Ekonomi 11.02.2022, 16:47 11.02.2022, 17:06
Abone ol
Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan yeni ekonomi paketi açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yarın açıklanacak olan ekonomi paketine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin yarın kapsamlı bir destek ve tedbir paketi açıklayacağına dikkat çeken Oktay, "Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, fiyat artışlarına karşı alınacak tedbirler, yastık altındaki altınların finansal sisteme entegrasyon modeli ve Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli finansman paketini yarın kamuoyuna açıklayacak. KGF destekli paket; yatırımların, çok özel projelerin teşvik edilmesi, ayrıca ara malı olarak dışarıdan alınan ürünlerin içeride üretilmesi, yerlileştirilmesine yönelik olacaktır." ifadelerini kullandı. 

ENFLASYONLA MÜCADELEYE YÖNELİK BİR PAKET OLACAK

Bakan Nebati'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bugün görüşeceğini ifade eden Oktay, yeni açıklanacak pakedin enflasyona daha da odaklanan bir paket olacağını bildirdi. 

ENFLASYONU KIRAR GEÇERİZ

Oktay, "Burada iş insanlarımızla, çalışanlarımızla, tüm vatandaşlarımızla 'Türk liramıza güveniyoruz kendi ürünlerimize güvendiğimiz gibi.' dediğimiz andan itibaren, ne enflasyon ne dövizdeki hareketlilik, bunların hepsini kırıp, yıkıp geçeriz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!