SON DAKİKA
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Akaryakıt fiyatları dibi görecek

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Akaryakıt fiyatları dibi görecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Malezya ve Çin ile ortak bir petrol hamlesinde olduğunun altını çizerek petrol arama faaliyetlerinde yeni rota sinyali verdi. Abdülhamid Han sondaj gemisi faaliyetlerine ilişkin konuşan Erdoğan, 'beklentimiz inşallah yeni müjdeler olması' açıklamasında bulundu.

Ekonomi

23.01.2024, 19:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ziyareti sonrası dönüş yolunda aralarında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Emekliye şubat sürprizi: 1 maaş ikramiye yatacak! 17 milyon emeklinin... Haberi Görüntüle

'BEKLENTİMİZ YENİ MÜJDELER OLMASI'

Abdülhamid Han sondaj gemisinin faaliyetleri ve Yunanistan’ın takındığı tavra ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tabii özellikle bu üç kardeşin adını alan bu destek gemilerinin Abdülhamid Han’a refakat etmesi gerçekten sevindirici, bizleri de mutlu eden bir hadise. İnşallah buradan beklenen neticeler alınmaya başlarsa tabii bizi çok daha mutlu edecek. Bu sondaj gemimiz şu anda dünyada sayılı gemiler arasında. 12 bin metreye kadar sondaj yapabilme kabiliyetine sahip. Alanında şu anda eşi benzeri yok. Böyle bir özelliği, böyle bir güzelliği var. Beklentimiz inşallah yeni müjdeler olması. Bakalım ne getirecek” şeklinde konuştu.

Bakan Şimşek Türkiye-Suudi Arabistan Yatırım ve İş Forumu'nda konuştu: 'Turizm... Haberi Görüntüle

'BEKLENEN NETİCELERİ ALDIĞIUMIZDA BUNU MİLLETİMİZLE PAYLAŞACAPIZ'

Sondaj gemisine Abdülhamid Han isminin verilmesinin muhalefeti rahatsız ettiğini söyleyen Erdoğan,  “Gemiye Abdülhamid Han ismini koyduk. Bundan kimlerin rahatsız olduğunu gördünüz. Düşünün, siyaset yapıyor ve tarihçi, tarihi çok iyi bildiğini söylüyor. Nasıl biliyorsa tarihi? Abdülhamid Han’a saygısızlık yapacak kadar ileri gidebiliyor. Lafa da geldiği zaman muhafazakâr havalarına giriyor. Öyle veya böyle biz Abdülhamid Han sondaj gemimizle inşallah o beklenen neticeleri aldığımız anda bunu milletimizle paylaşacağız. Hele hele bir de inşallah doğal gazımız, petrolümüz çıkmaya başladığı andan itibaren çok daha farklı olacak. dedi.

3 tanesi 67.50 TL'ye düştü! 7-9 Şubat BİM indirimli ürünler... Haberi Görüntüle

PETROL'DE 3'LÜ İTTİFAK SİNYALİ: MALEZYA TÜRKİYE ÇİN 

Türkiye’nin Malezya ve Çin ile ortak bir petrol hamlesine hazırlandığını sinyalini de veren Erdoğan, ''Bu arada Sayın Malezya Kralının ülkemizi ziyaretinde bazı konuları görüştük. Bunlardan bir tanesi de PETRONAS ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının ortaklaşa bir adım atması hususuydu. Bu konuyla ilgili belirlenen bir iki bölgede müşterek çalışma planlıyoruz. İnşallah bu çalışmada bir tarafta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı öbür tarafta PETRONAS ve bir diğer tarafta Çinliler, belki 3 ayaklı olarak inşallah bir adımı da beraberce atacağız. Tabii sevincimiz şu anda 4 tane sondaj gemimiz var, 2 tane sismik araştırma gemimiz var. Bütün bunlarla beraber artık bir gücüz. Allah sonucunu da inşallah hayır verir” dedi.

14 Şubat akaryakıt fiyatlarına zam geldi mi? Benzin ve motorin... Haberi Görüntüle

Merkez Bankası rezervleri belli oldu! Haberi Görüntüle

YENİ ROTA SİNYALİ

Erdoğan, ‘Malezya ile olan bu ortak arama faaliyetleri Akdeniz’de, Karadeniz’de mi yoksa başka bölgelerde mi?’ şeklindeki soruya ise, “Hayır başka…” yanıtını verdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading