Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Cevdet Yılmaz'dan memur ve emekli maaşı açıklaması!

Son dakika: Cevdet Yılmaz'dan memur ve emekli maaşı açıklaması!

Ankara’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, memur ve emekli maaşlarına ilişkin konuştu. Cevdet Yılmaz, enflasyon farkının yansımasının memur emeklilerinin maaşlarında göreceğini, diğer emeklilerle ilgili dengeleyici bir çalışmayı dikkate alabileceklerini vurguladı. Yılmaz, bu konuda çalışmaları yıl sonuna kadar sonuçlandırmayı öngördüklerini bildirdi.

Ekonomi

19.03.2024, 02:22

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ankara’da basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda ekonomiye ilişkin önemli mesajlar verdi.

OVP'nin gerçekçi olduğuna yönelik değerlendirmeler aldıklarını ifade eden Yılmaz, en önemli unsurun bunun uygulanması olduğunu söyledi.

Siyasi iradeyle politika ve reformların hayata geçirileceğinin altını çizen Cevdet Yılmaz, şu ifadeleri kullandı;

"Büyümenin kompozisyonu değişti. Büyüme enflasyona katkı verici bir çerçevede şekillendirildi.''

OVP'de sapma olup olmayacağı ile ilgili de konuşan Cevdet Yılmaz, mevcut verilerle en gerçekçi tahminleri yaptıklarına inandıklarını ifade etti.

İslam Memiş hedeflerini tek tek açıkladı: Gram altın önce 3000, sonra 3500 lira olacak! İslam Memiş hedeflerini tek tek açıkladı: Gram altın önce 3000,... Haberi Görüntüle

''SONBAHARDA MECLİS'E SUNACAĞIZ''

Yatırım Ortamı Eylem Planı'na da değinen Yılmaz, "Orta Vadeli Program, mali disiplin anlayışıyla hazırlandı. Kanuni ve idari olmak üzere iki paket çalışmayı düşünüyoruz. Eylem planının ilk paketini sonbaharda Meclis'e sunmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Emekliye balbadem tadında müjde: 3 zam paketi onaylandı: Temmuzda şenlik var! Emekliye balbadem tadında müjde: 3 zam paketi onaylandı: Temmuzda şenlik... Haberi Görüntüle

"KAMU TASARRUFLARI ARTACAK''

Kamu tasarruflarının artacağını aktaran Yılmaz, bütçe açıklarının azalmasının, toplam tasarrufları artırdığını belirtirken ''OVP'nin 4 temel amacı var. Birinci amaç depremin rehabilitesi ve riskleri azaltmak. Enflasyonda tek haneye düşerken bile büyüme ve istihdamın devam edecek" dedi.

Rekabet Kurulu'ndan Google'a rekor para cezası Rekabet Kurulu'ndan Google'a rekor para cezası Haberi Görüntüle

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARI

Memur ve emekli maaşlarına değinen Cevdet Yılmaz, enflasyon farkının yansımasının memur emeklilerinin maaşlarında göreceğini, diğer emeklilerle ilgili dengeleyici bir çalışmayı dikkate alabileceklerini vurguladı. Cevdet Yılmaz, bu konuda çalışmaları yıl sonuna kadar sonuçlandırmayı öngördüklerini bildirdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading