Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Çay, şeker ve ayçiçek yağından sonra o ürüne rekor zam geldi! 

Son dakika: Çay, şeker ve ayçiçek yağından sonra o ürüne rekor zam geldi! 

Son dakika haberi... Çay, şeker, ayçiçek yağı gibi temel gıda ürünlerinin ardından bir zam da yumurtaya geldi. 30'lu yumurta 60 TL'ye yükseldi.

Ekonomi

23.01.2024, 19:35

Birkaç hafta önce 30 lira civarında satılan yumurtanın kolisi geçtiğimiz günlerde 50 liraları gördü. Ucuzluk, marketlerde orta boy yumurtanın fiyatı 46,5 lirayla 47,5 lira arasında değişirken bir zam daha geldi.

Diyarbakır’da da yumurta fiyatlarına zam yapılarak 30’luk yumurta kolisi 60 lirayı buldu. Zarar ettiklerini söyleyen üretici, fiyatın 70 liraya çıkması gerektiğini söylüyor.

Diyarbakır’da yumurta işletmeciliği yapan Vehbi Yalın, yumurta üretim maliyetlerinin ciddi oranda arttığını ve üreticilerin zararda olduğunu söyledi. Artan maliyetlere dikkat çeken Yalın, fiyatın 60-70 lira bandına gelmesi gerektiğini söyledi.

Tek ücret dönemi başlıyor! Kamuda tasarruf paketi Meclis'te yasalaştı! Tek ücret dönemi başlıyor! Kamuda tasarruf paketi Meclis'te yasalaştı! Haberi Görüntüle

"KAHVERENGİ YUMURTA PİYASADA YOK"

Yalın “Şu anki fiyatlara göre bile üretici hala zararda. Beyaz yumurtanın perakende satış fiyatı 55-60 bandında. Kahverengi yumurta ise şu an piyasada yok. Kahverengi yumurtanın fiyatı da 5 TL daha fazla. Aslında yumurta fiyatları üretim fazlalığından dolayı çok geri kalmıştı. Şu anki maliyetlerle satış fiyatları birbirini kurtarmıyor, üretici hala zararda” dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading