Yandex Metrica

Son dakika: Brent petrolde hareketlilik başladı! Akaryakıt fiyatlarına ne zaman yansıyacak?

Son dakika: Brent petrolde hareketlilik başladı! Akaryakıt fiyatlarına ne zaman yansıyacak?

Dün 92,56 dolara kadar çıkan brent petrolün varil fiyatı 92 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrol bugün kapanışa göre yüzde 0.09 artarak 92.08 dolar oldu. Son zamanlarda yaşanan dengesizliğin akaryakıt fiyatlarına ne zaman yansıyacağı merak ediliyor.

Ekonomi

23.01.2024, 19:50

Brent petrol dengesiz günler geçirmeye başladı. Zaman zaman 90 dolar altını test eden petrol 100 dolar seviyelerini de zorluyor. Yaşanan dengesiz fiyatlamanın akaryakıt fiyatlarına ne zaman yansıyacağı merak ediliyor. 

Dün 92,56 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 92 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 08.48 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,09 artarak 92,08 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 85,36 dolardan alıcı buldu.

Bankalar kesenin ağzını açtı! Emekliler bayram edecek: Promosyon kampanyaları Temmuz'da rekor kırdı Bankalar kesenin ağzını açtı! Emekliler bayram edecek: Promosyon kampanyaları Temmuz'da... Haberi Görüntüle

PETROL KISMEN YÜKSELİŞE GEÇTİ 

Petrol fiyatları, merkez bankalarının faiz artırımına gideceği beklentisiyle dün 89 doların altına geriledikten sonra bugün kısmen yükselişe geçti.

ABD başta olmak üzere merkez bankalarının yüksek enflasyon karşısında agresif faiz artırımlarını sürdüreceği, bu durumun da ekonomileri resesyona sürükleyeceğine ilişkin endişeler petrol fiyatları üzerinde baskı oluşturuyor.

65 yaş aylığı, evde bakım maaşı, engelli aylığı alanlara müjde: Bakanlık resmen duyurdu: Maaşlara dev zam geldi 65 yaş aylığı, evde bakım maaşı, engelli aylığı alanlara müjde:... Haberi Görüntüle

FAİZ KARARLARI PETROL FİYATLARINI BASKILIYOR 

Bu hafta kararlarını açıklayacak olan ABD Merkez Bankası (Fed), İngiltere Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankasının toplantılarından çıkacak sonuçlara ilişkin beklentiler, petrol fiyatlarının artışını kısıtlıyor.

Öte yandan, ABD Enerji Bakanlığından yapılan açıklamada, ham petrol tedarik etmek için yeni bir satış bildiriminin yayımlandığı kaydedildi. Açıklamada, kasımdan itibaren teslim edilmek üzere stratejik petrol rezervinden 10 milyon varile kadar petrol satılacağı açıklandı.

Brent petrolde teknik olarak 92,29 ile 92,40 dolar aralığının direnç, 91,83 ile 91,71 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği bilgisi paylaşıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading