Yandex Metrica

Son dakika: Brent petrol yeniden zirve yaptı! 54 TL birden yükseldi

Son dakika: Brent petrol yeniden zirve yaptı! 54 TL birden yükseldi

Dün 97,42 dolar seviyelerine kadar çıkan brent petrol fiyatı günü 96,59 dolar seviyelerinde kapatmıştı. Bugün 96,02 dolarla güne başlayan brent petrol düne göre yüzde 0,6 oranında düşüş yaşadı.

Ekonomi

23.01.2024, 19:41

Brent petrol güne 96,02 dolar seviyelerinden başladı. Dün günü 96,59 dolarla kapatan brent petrolde yüzde 0,6 oranında azalış görüldü. 93 dolar (54 TL) seviyelerinden artışa tekrar geçen brent petrolde artışın devam edeceği düşünülüyor. 

Morgan Stanley'den çılgın dolar yorumu: 2025 yılında öyle bir rakama gelecek ki... Morgan Stanley'den çılgın dolar yorumu: 2025 yılında öyle bir rakama... Haberi Görüntüle

OPEC PETROL ARZINI ARTIRMAYI PLANLIYOR 

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun planlanan üretim artışı da fiyatları baskılıyor. Grup, 3 Ağustos'taki toplantısında petrol üretimini eylülde günlük 100 bin varil artırma kararı almıştı. OPEC+ bir sonraki toplantısını 5 Eylül'de gerçekleştirecek.

Temmuz'da altın hareketli olacak! İslam Memiş tahminini açıkladı Temmuz'da altın hareketli olacak! İslam Memiş tahminini açıkladı Haberi Görüntüle

ABD PETROL İHRACATINI ARTIRIYOR 

Ayrıca, ABD'nin rekor ham petrol ihracatı, Libya'da üretimin yeniden başlaması ve Rusya ile İran'dan az da olsa devam eden ihracat, küresel arz daralması endişelerini hafifleterek fiyatları baskılıyor.

Libya Ulusal Petrol Şirketi, ülkedeki petrol üretiminin günlük 1 milyon 200 bin varilin üzerine çıktığını, İran ise nükleer müzakerelerin sonuçlandığını ve anlaşma sürecinin başladığını duyurmuştu.

O bölgemizden oluk oluk doğalgaz fışkırdı: Tam 3 milyar dolarlık rezerv dağıtıma başlayacak O bölgemizden oluk oluk doğalgaz fışkırdı: Tam 3 milyar dolarlık... Haberi Görüntüle

NÜKLEER ANLAŞMA PETROL FİYATLARINI ETKİLİYOR 

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, dün yaptığı açıklamada, nükleer anlaşma konusunda ABD'nin yanıtını beklediklerini belirterek, "İran'ın anlaşmadaki ekonomik çıkarlarının sağlanması ve kırmızı çizgilerine riayet edilmesi halinde Viyana'da yeni bir aşamaya gireceğiz." dedi.

Öte yandan, ABD'nin petrol stoklarında geçen hafta beklenenden fazla düşüş olması fiyatların aşağı yönlü hareketini kısıtlıyor. Stoklar, ülkenin geçen hafta günde 5 milyon varillik rekor petrol ihracatı yapmasıyla keskin bir şekilde düşmüştü.

Brent petrolde teknik olarak 96,30 ile 96,45 dolar aralığının direnç, 95,94 ile 95,73 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading