Yandex Metrica

Son dakika: Borsa İstanbul'da dolar önlemi! Devre kesici uygulandı

Son dakika: Borsa İstanbul'da dolar önlemi! Devre kesici uygulandı

Son dakika haberleri... Dolar/TL kurunun yeni bir rekora ulaşmasının ardından Borsa İstanbul'da Endekse Bağlı Devre Kesici (EBDK) Sistemi uygulandı.

Ekonomi

23.01.2024, 22:16

Son dakika haberleri...  Dolar/TL kuru 18,78'i geçerek yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Borsada dalgalı seyir devam ederken kayıplar yüzde 5'e ulaştı ve Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi'nin uygulandığı duyuruldu.

10 bin TL üzerinde maaş alan emekliler bayram edecek! 20 Mayıs ve 21 Mayıs tarihlerinde ek ödeme hesaplarda 10 bin TL üzerinde maaş alan emekliler bayram edecek! 20... Haberi Görüntüle

EN DÜŞÜK SEVİYE 5246

Gün içi en düşük seviye olarak 5246 puanın görüldüğü endekste yaşanan düşüşte Aralık sonunda SPK tarafından yayımlanan ve para piyasası fonlarının Pay Senedi Repor Pazarı’nda ters repo sözleşmesi yapmasına yasak getirilmesi ve bu sözleşmelerin teminat gösterilerek kredili işlem yapılamayacak olmasının etkilerinin hissedildiği belirtiliyor.

Yılbaşı sonrası piyasanın kâr satışlarına başlamasıyla birlikte algoritma işlemlerinin de ivmeye katılarak satışları daha da derinleştirmiş olabileceği değerlendiriliyor.

Halka arz takviminin de yatırımcıların tercihlerinde etkili olduğu ifade ediliyor. Bunun yanında borsa yatırımcısının siyasi taraftaki gelişmeleri de yakından izlediği ve dalgalı seyirden sonra aşağı yönlü harekette bu gelişmelerin etkili olmuş olabileceği değerlendiriliyor.

Gösterge tahvil faizi yüzde 8,61 olurken, Türkiye'nin risk primi de 516 baz puan seviyesinden işlem gördü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading