Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: BİM, A101, ŞOK, Migros ve Carrefour hakkında tarihi karar! Bu talepleri reddedildi

Son dakika: BİM, A101, ŞOK, Migros ve Carrefour hakkında tarihi karar! Bu talepleri reddedildi

Rekabet Kurumu'nun zincir marketlere yönelik 'rekabet ihlali' soruşturmasında 2,7 milyar lira ceza kesilen 5 zincir market ve 1 tedarikçi, kararı mahkemeye taşımıştı. Yürütmenin durdurulması talebiyle açılan dava reddedilmişti. Ret kararını üst mahkemeye götüren zincir marketlerden 4'ünün itirazı, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8'inci İdari Dava Dairesi tarafından da reddedildi.

Ekonomi

12.05.2024, 21:12

Pandemi döneminde 5 zincir market fahiş fiyat artışına gitmişti. 

5 zincir market ve tedarikçi firmalar hakkında başlatılan soruşturma tamamlanırken, inceleme ve tespitler sonucu ihlalleri tespit edilen 5 zincir market ve 1 tedarikçiye 2,7 milyar liralık ceza kesildi.

Çinli otomobil devi Türkiye'ye geliyor! 1 milyar dolarlık yatırım yapılacak! Araçların ucuzlaması bekleniyor Çinli otomobil devi Türkiye'ye geliyor! 1 milyar dolarlık yatırım yapılacak!... Haberi Görüntüle

MARKETLER KARARI MAHKEMEYE TAŞIDI

Bunun ardından marketler, kararı mahkemeye taşıdı. Cezanın iptaline yönelik Ankara İdare Mahkemesi nezdinde açılan davada; Migros Ticaret Anonim Şirketi, Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi Anonim Şirketi, Bim Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi, Şok Marketler Tic. Aş., Yeni Mağazacılık A.Ş. (A101) ve Savola Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ile ilgili yürütmenin durdurulması isteminin reddine karar verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşı için devreye girdi ABD'den talimat verdi: Bitirin bu işi Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşı için devreye girdi ABD'den talimat verdi:... Haberi Görüntüle

5 ZİNCİR MARKETİN İTİRAZI BİR KEZ DAHA REDDEDİLDİ

5 zincir marketten 4'ü, bu kez bu karara da itiraz ederek, yürütmeyi durdurmanın ret kararını bir üst mahkeme olan Ankara Bölge İdare Mahkemesi'ne götürdü. Migros Ticaret Anonim Şirketi, Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi Anonim Şirketi, Bim Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi ve Yeni Mağazacılık A.Ş.'ye (A101), ikinci ret kararı da geldi. Ret kararını bir üst mahkemeye götüren zircir marketlerden 4'ünün itirazını, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8'inci İdari Dava Dairesi de reddetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading