Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Belediye Başkanı müjdeyi verdi! 'Müthiş petrol çıkacak'

Son dakika: Belediye Başkanı müjdeyi verdi! 'Müthiş petrol çıkacak'

TPAO, Erzurum'un Tekman ilçesinde petrol sondajına başladı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen konuyla alakalı yaptığı açıklamada, 'Buradan müjde veriyorum, bakın müthiş petrol çıkacak' diye konuştu.

Ekonomi

12.02.2024, 23:33

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Erzurum'un Tekman ilçesinde sondaj kuyusu açarak petrol arama faaliyetlerini başlattı. Taşkesen mevkiindeki petrol arama çalışmaları büyük bir titizlikle devam ediyor. 

Bitcoin’de son dakika gelişmesi! Aylar sonra bir ilk: İşlem hacmi düştü! Bitcoin’de son dakika gelişmesi! Aylar sonra bir ilk: İşlem hacmi... Haberi Görüntüle

TAŞKESEN-1 ARAMA KUYUSU AÇILDI 

Döner sondaj teknolosi ile yaklaşık 60 bin hektarlık arazide derinliği maksimum 2553 metre olacak şekilde 'Taşkesen-1' arama kuyusu açıldı. 

Açılan kuyular ile sahadaki petrol rezervi hakkında net veriler elde edilirken arama çalışmalarında petrol ve doğalgaz bulunması halinde kuyu üretime geçirilecek. 

Altın piyasası alev alev: Gram altın tam 3 ay sonra... İşte 13 Haziran 2024 güncel altın fiyatları Altın piyasası alev alev: Gram altın tam 3 ay sonra...... Haberi Görüntüle

MÜTHİŞ PETROL ÇIKACAK''

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yaptığı açıklamada, 'Bakın şu anda Tekman'da petrol sondajı yapılıyor. Buradan müjde veriyorum, bakın müthiş petrol çıkacak' sözlerine yer verdi. 

Diğer yandan Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından hazırlanan verilere göre 2021 yılı başında ise toplam üretilebilir petrol rezervi 1 trilyon 779 milyar varile yükseldi. Türkiye'de ise 340 milyon varil petrol rezervi bulunduğu değerlendiriliyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading