Yandex Metrica

Son dakika: Bakan Yanık ailelere müjdeyi verdi! Tarihi destek verildi

Son dakika: Bakan Yanık ailelere müjdeyi verdi! Tarihi destek verildi

Bakan Derya Yanık yaptığı açıklamada, ''Sosyal ve Ekonomik Destek’ten (SED) yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Ağustos 2022 ödemesi olarak toplam 328 milyon TL yatırdık'' dedi.

Ekonomi

23.01.2024, 19:41

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED’den yararlanan çocuklar için ailelerin hesaplarına bu ay toplam 328 milyon TL  yatırıldığını bildirdi.

Hakan Fidan, Yaşar Güler ve İbrahim Kalın, ABD'nin kovulduğu uranyum ülkesine çıkarma yaptı Hakan Fidan, Yaşar Güler ve İbrahim Kalın, ABD'nin kovulduğu uranyum... Haberi Görüntüle

BAKANLIKTAN SED HİZMETİ 

Bakan Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının çocukların temel ihtiyaçlarının ve okul masraflarının karşılanması amacıyla ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti sunduğunu kaydetti. 

Emekliye müjde gece yarısı saat 01:00'da duyuruldu: 40.000 TL ödeme yapılacak Emekliye müjde gece yarısı saat 01:00'da duyuruldu: 40.000 TL ödeme... Haberi Görüntüle

AYLIK ORTALAMA 2.337 TL DESTEK VERİLDİ

Bu hizmetle ekonomik gerekçelerle aile bütünlüğünün bozulmasının önüne geçmeyi hedeflediklerini dile getiren Bakan Yanık, her çocuğun yaşama en sağlıklı şekilde ailesinin yanında hazırlanabileceğine işaret etti. SED desteğiyle çocukların ailelerinin yanında büyümesini sağladıklarını belirten Bakan Yanık, SED’den yararlanan her bir çocuk için aylık ortalama 2.337 TL destek verildiğini kaydetti. 

HGS kullanıcıları için yeni düzenleme! İki yeni özellik artık E-Devlet'te HGS kullanıcıları için yeni düzenleme! İki yeni özellik artık E-Devlet'te Haberi Görüntüle

'TOPLAM 328.311,460 TL YATIRDIK'

Bakan Yanık, ''SED’den yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Ağustos 2022 ödemesi olarak toplam 328.311.460 TL yatırdık.'' ifadesini kullandı.

Bakan Derya Yanık, SED hizmetinden Ağustos 2022 itibarıyla yaklaşık 146 bin çocuğun yararlandığını belirtti. 


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading