banner2

Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Fahiş fiyata denetim

Son dakika haberine göre, Ticaret Bakanı Muş, 5 zincir marketteki ürünlerde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişlerinin görevlendirilmesini istedi.

Ekonomi 25.09.2021, 10:38 25.09.2021, 13:46
Abone ol
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Fahiş fiyata denetim

Son dakika hebrine göre, Ticaret Bakanı Muş’un talimatıyla 5 zincir marketteki ürünlerde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, son dönemde temel gıda ve ihtiyaç maddelerinde fahiş fiyat artışları görüldüğüne yönelik vatandaşlarca Bakanlığa bildirilen başvuru ve şikayetlerin dikkate alındığı, ticaret il müdürlükleri tarafından ise 81 ilde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığına ve Fiyat Etiketi Yönetmeliği'ne aykırılıkların olup olmadığına ilişkin denetimlerin devam ettirildiği belirtildi.

Bu gelişmeler ışığında, ülke genelinde sathında faaliyet gösteren ve ciddi oranda şube ağı bulunan 5 büyük zincir markette yumurtadan süte, makarnadan pirince, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş bir yelpazedeki ürünlerde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için Bakan Muş'un talimatıyla ticaret müfettişleri görevlendirildiği ifade edildi.

Söz konusu açıklamada, "Bakanlık olarak, serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı hareket ederek tüketicilerin mağduriyetine neden olanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız." denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!