Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Altını olanlar dikkat! Yükselişe mi geçiyor? Altın ne kadar?

Son dakika: Altını olanlar dikkat! Yükselişe mi geçiyor? Altın ne kadar?

Fed Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarının azaltılması ve faiz artırımının zamanlaması konusunda doğrudan bir işaret olmadığını açıkladı. Bu gelişme neticesinde altın fiyatları yükseliş grafiğine girdi.

Ekonomi

29.01.2024, 22:47

Ons altın fiyatları 1800 doların üzerinde tutunmaya başladı. Fed Başkanı Jerome Powell'ın tahvil alımını azaltma ve faiz artırımı konusunda net mesajlar vermemesi altına olan ilgiyi artırdı.

Jackson Hole sempozyumunda değerlendirme yapan ABD Merkez bankası Başkanı Jerome Powell, yüzde 2 enflasyona sürdürülebilir temelde ulaşıp ulaşılamayacağını zamanın göstereceğini belirterek, bugünün zorluklarına rağmen ABD ekonomisinin pandemi öncesine benzer istihdama giden bir patikada olduğunu kaydetti.

Powell, varlık alımının azaltımı ve hızının faiz artırımının zamanlaması konusunda doğrudan bir işaret içermeyeceğini bildirdi.

Ons altın fiyatları haftaya 1817 dolar seviyesinden başladı. Gün içinde en düşük 1817 dolar, en yüksek 1823 dolar seviyesi görüldü. Ons altındaki güçlenme gram altına da yansıdı.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında 540.6 lira ile tarihi zirvesine ulaşan gram altın yeniden yükseliş trendine girdi. .

Haziran ayında tarihi zirve denemesi yapan ancak 2 lira gerisinde kalan gram altın güne 487 liradan başladı.

Gün içinde en düşük 486.8 lirayı gören gram altın en yüksek 490.1 lirayı test etti.  Saat 08:38 itibariyle gram altın 488 liradan alıcı buluyor

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading