Yandex Metrica

Son dakika: Altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor! Gram altın ne kadar oldu?

Son dakika: Altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor! Gram altın ne kadar oldu?

Afganistan'da durumun kötüye gitmesi ve şehirdeki bombalamalar neticesinde ABD askerlerinin hayatını kaybetmesi nedeniyle altına olan talep artışa geçti.

Ekonomi

23.01.2024, 17:53

Dünyanın dikkatle izlediği Afganistan'da dün bombalı saldırıların olması ve ABD askerlerinin hayatını kaybetmesi nedeniyle altın fiyatlarında yön yukarı döndü.

Altına olan talebin artmasıyla birlikte ons altın 1800 dolar seviyesinin üzerine yeniden çıktı.

Fed Başkanı Jerome Powell'ın bugün Jackson Hole'de yapacağı konuşmada faiz artırımı sinyali ve tahvil alımlarını azaltma mesajı vermesi bekleniyor. Bu beklentilerin gölgesinde ons altın 1800 dolar psikolojik direncinin üzerine çıktı. Powell TSİ 17:00'da konuşma yapması bekleniyor.

Ons altın gün içinde en düşük 1791 dolar, en yüksek 1805 dolar seviyesini gördü. Saat 10:01 itibariyle 1803 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Devletten sosyal destek alanlar Haziran ayına dikkat! E-Devlet'inizi hemen kontrol edin! Devletten sosyal destek alanlar Haziran ayına dikkat! E-Devlet'inizi hemen kontrol... Haberi Görüntüle

GRAM ALTIN DA GÜÇ KAZANDI

Gram altın fiyatları da güç kazanmaya başladı. Dolar kurunun iç piyasada bir miktar düşüş göstermesine rağmen gram altın yüzde 1'e yakın primle seyrediyor. Saat 10:01 itibariyle gram altın 486.6 liradan alıcı buluyor.

Gram altın gün içinde en düşük 482.5 lira, en yüksek 487.3 lira seviyesini gördü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading