Yandex Metrica

Son dakika: 84 milyona doğalgaz müjdesi! Hükümetten tarihi adım

Son dakika: 84 milyona doğalgaz müjdesi! Hükümetten tarihi adım

84 milyonu ilgilendiren doğalgaz destek ödemeleri detayları duyuruldu. 3 milyar TL ile 4 milyar vatandaşın evine nakdi doğalgaz desteği yapılacağı bildirildi. Destek ödemeleri başvuruları başladı. Peki hangi aileler destek ödemesi alabilecek. Destek ödemeleri kaç TL olacak?

Ekonomi

23.01.2024, 19:40

2022 yılının başında uygulamaya konulan doğalgaz destek ödemeleri için ekim-kasım aylarında yapılacak ödemeler için başvurular alınmaya başlandı. 

Tütün ürünlerinden yüzde 110 vergi! 5 ayda toplam 108,4 milyar TL tahsil edildi Tütün ürünlerinden yüzde 110 vergi! 5 ayda toplam 108,4 milyar... Haberi Görüntüle

4 MİLYON HANE YARARLANACAK 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tüketicilerin korunmasına yönelik olarak, yıllık 450 ila 1.150 TL arasında verilecek olan doğalgaz tüketim desteği için başvurular alınıyor. 4 milyon haneye destek sağlanmasını hedefliyoruz" ifadelerine yer verdi. 

İntikam yemini! İsrail'in Yemen'e saldırısı ortalığı yangın yerine çevirdi: Saldırılar peş peşe geliyor İntikam yemini! İsrail'in Yemen'e saldırısı ortalığı yangın yerine çevirdi: Saldırılar... Haberi Görüntüle

BAŞVURULAR BAŞLADI 

Dönmez, bir soru önergesine verdiği yanıtta vatandaşın enerji masraflarını desteklemek için yapılan çalışmaları anlattı. Bu kapsamda bu yıl ilk kez ihtiyaç sahibi ailelere yapılan doğalgaz yardımı ile ilgili de değerlendirmede bulunan Bakan Dönmez, "Doğalgaz Tüketim Desteği" için başvuruların alınmaya başlandığını duyurdu.

Devletten ihracat desteği! E-ticarette değişiklik: Bedel 6-7 kat düşürülecek! Devletten ihracat desteği! E-ticarette değişiklik: Bedel 6-7 kat düşürülecek! Haberi Görüntüle

450-1150 TL ARASINDA DESTEK VERİLECEK 

Yılda iki kez olan doğalgaz desteğinde ilk ödeme mart ve nisanda olurken, ikinci ödeme ise ekim-kasımda gerçekleşecek. Bu yıl ilk kez uygulamaya alınan destek kapsamında 330 bin haneye yardımda bulunulurken, yeni destek dönemi için Bakan Dönmez, "Tüketicilerin korunmasına yönelik olarak, yıllık 450 TL-1.150 TL arasında verilecek olan doğal gaz tüketim desteği için başvurular alınmakta olup, bu alanda 4 milyon haneye destek sağlanması hedeflenmektedir" dedi.

Emekli maaşlarına yapılacak zam ne zaman açıklanacak? AK Partili isim tarih verdi Emekli maaşlarına yapılacak zam ne zaman açıklanacak? AK Partili isim... Haberi Görüntüle

NASI BAŞVURULUR?

Destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet'ten veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneklerinden başvuruda bulunabilecek. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading