Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: 5 gün üzerinde rapor alanlar işten atılacak! İŞKUR'dan yeni dönem açıklaması

Son dakika: 5 gün üzerinde rapor alanlar işten atılacak! İŞKUR'dan yeni dönem açıklaması

İŞKUR'un toplum yararına yönelik programına katılım sağlayanlar, 5 gün ücretsiz izin kullanabilecek. Bu izin dışında işe gelmeyenler işten çıkartılacak. 

Ekonomi

23.01.2024, 19:20

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından hazırlanan Toplum Yararına Programların Yürütülmesine İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu yönetmelikle birlikte izin konusunda da birtakım değişiklikler yapıldı. 

Yüzbinlerce lira cepte kalacak! Emeklilere bu yaz tatil bedava: 5 kuruş ödemeden denize nazır tatil! Yüzbinlerce lira cepte kalacak! Emeklilere bu yaz tatil bedava: 5... Haberi Görüntüle

ÜCRETSİZ İZİNİN SÜRESİ 14 GÜNDEN 5 GÜNE İNDİRİLDİ

Habertürk’ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre, programda ücretsiz izin süresi daha önce 14 gün iken, yeni yönetmelik ile 5 güne indirildi. Sağlık sorunları, evlenme, doğum ve birinci derece hısımlarının vefatı ve benzeri durumlar da 5 günlük ücretsiz izin kapsamında değerlendirilecek. 5510 Sayılı Kanuna göre iş kazası ve meslek hastalığı kapsamına giren sağlık sorunları hariç, herhangi bir nedenle 5 günlük izin süresinin aşılması halinde ilişikleri kesilerek programdan çıkartılacaklar. Bu durumda, hastalanmaları halinde en geç 5 gün içinde iyileşemezlerse geçici de olsa para kazanabildikleri işlerini kaybedecekler.

Aytemiz Yatırım Bankası A.Ş. kimin, sahibi kim? Aytemiz Yatırım Bankası A.Ş. kimin, sahibi kim? Haberi Görüntüle

İSTİHDAM EDİLEN İŞÇİ SAYISI 500 BİNE ULAŞTI

İlk defa 2008 krizinden sonra uygulanmaya başlayan toplum yararına program (TYP) kapsamında, İŞKUR, söz konusu kişileri çevre temizliği, kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, ağaçlandırma, park düzenlemesi, erozyonu önleme çalışmaları gibi işlerde istihdam edilmelerini sağlıyor. Bu şekilde istihdam edilen işçi sayısı bazı yıllarda 500 bine ulaştı, 2021 yılında ise 72 bin kişi istihdam edildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading