Yandex Metrica

Son dakika: 3600 ek gösterge düzenlemesi resmen sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıklayacak

Son dakika: 3600 ek gösterge düzenlemesi resmen sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıklayacak

Son dakika haberi... 3600 ek gösterge düzenlemesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduktan sonra kamuoyuna açıklanacak.

Ekonomi

23.01.2024, 19:20

Milyonlarca memur ve yüz binlerce memur emeklisinin mali haklarını ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi tamamlandı. Düzenlemenin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduktan sonra kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

İkinci toplantının ardından, tüm memurları kapsayan ek gösterge düzenlemesi isteyen Memur-Sen, 2200-3600 ve 3600-4800 ek göstergeler arasında yeni kademeler getirilmesini içeren talebini komisyona sunmuştu.

Fahiş fiyat ve stokçulukla mücadele teklifi TBMM'de! Stokçuya kepenk kapatma cezası yolda Fahiş fiyat ve stokçulukla mücadele teklifi TBMM'de! Stokçuya kepenk kapatma... Haberi Görüntüle

GÖRÜŞMELERDE SONA YAKLAŞILDI

Bakan Bilgin'in Şeker-İş Sendikası'nın 13 Mayıs'ta düzenlediği "Gıdanın Geleceği Ellerimizde Zirvesi"nde, ek gösterge düzenlemenin sonuçlanması için mayıs sonunu işaret etmesi üzerine, gözler hükümet ile Memur-Sen arasında yapılacak yeni görüşmeye çevrildi.

Taraflar arasında bir süredir devam eden teknik görüşmelerde sona yaklaşıldığı öğrenilirken, tarafların bu kapsamda hafta içinde bir araya gelmesi bekleniyor.

Akılalmaz olay 2 milyar dolara mâl oldu: Köprüyü havaya uçurup izlediler Akılalmaz olay 2 milyar dolara mâl oldu: Köprüyü havaya uçurup... Haberi Görüntüle

EK GÖSTERGE NEDİR?

Ek gösterge, kamu görevlilerinin çalışırken maaşlarını, emekli olduklarında ikramiye ve aylıklarını belirleyen en önemli kalemlerden biri.

Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Ek gösterge yükseldikçe emekli aylığı ve emekli ikramiyesi rakamı da yükseliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading