Yandex Metrica

Sitede Ara

ŞOK, A101, BİM fiyatları düştü mü, market fiyatları ne zaman düşecek? Teker teker açıkladılar

ŞOK, A101, BİM fiyatları düştü mü, market fiyatları ne zaman düşecek? Teker teker açıkladılar

Pazartesi gününden itibaren sert düşen dolar sonrasında gözler ŞOK, A101 ve BİM gibi zincir marketlere çevrildi. Vatandaşlar, marketler fiyatları düşürecek mi? Market fiyatları ne zaman düşecek? sorusunun cevabını merak ediyor. İşte detaylar...

Ekonomi

23.01.2024, 18:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Aralık Pazartesi akşamı kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçti ve Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat programının duyurusunu yaptı. Vatandaşın birikimini döviz endeksli mevduat hesabında değerlendirmesinin önünü açmayı hedefleyen yeni programın ardından Dolar ve Euro kurları düşmeye başladı. 

Döviz kurundaki hızlı düşüşü, akaryakıt fiyatlarına gelmesi planlanan zammın durdurulması izledi. Son aylarda Merkez Bankası faiz kararının faiz indirimi kararıyla hızla yükselen dolar  kuru market fiyatlarının da yükselmesine neden olmuştu. Vatandaşlar market fiyatları düştü mü düşecek mi sorularının cevabını merak ediyor. İşte market fiyatlarıyla ilgili merak edilenler... 

1 Ethereum ne kadar? 1 Ethereum ne kadar? Haberi Görüntüle

MARKET FİYATLARI DÜŞTÜ MÜ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu yeni önlemler sonrasında hızla düşen döviz kurlarının, raflardaki fiyatlara yansımalarını vatandaşlara ve market yetkililerine soruldu.

Market görevlileri açıklama yapmaktan kaçınırken, döviz kurlarındaki düşüşün ürün fiyatlarına henüz yansımadığını dile getirdiler.

Bakan Işıkhan'dan emeklilere dev müjde: Yüzde 15 indirim olacak Bakan Işıkhan'dan emeklilere dev müjde: Yüzde 15 indirim olacak Haberi Görüntüle

MARKET FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Kardelen Market İşletme Sahibi Serkan Koyuncu, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, dolardaki düşüşün ürünlere yansımasının zaman alacağını söyledi.

İşletmelerin elinde belli fiyatlardan alınan ürünlerin olduğuna işaret eden Koyuncu, "Kur bu şekilde düşerse market ürünlerinde de fiyatlar düşecektir. Zamana ihtiyacımız var. Fazla sürmez." ifadelerini kullandı.

Borsa İstanbul rekor bozdu! İşte düşen hisseler Borsa İstanbul rekor bozdu! İşte düşen hisseler Haberi Görüntüle

MARKET FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

Market ürünlerinin etiket fiyatlarının hızla yükselmesinin ne zaman duracağı ya da market fiyatlarına ne zaman indirim geleceği konusuyla ilgili resmi kurumlar tarafından yapılan bir açıklama henüz yok. 2021 Aralık ayı enflasyon rakamları Ocak ayında yayınlanacak. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading