Yandex Metrica
SON DAKİKA
Sigara fiyatlarına yeni zam mı geldi? 27 Haziran sigara fiyatları ne kadar oldu, zam geldi mi?

Sigara fiyatlarına yeni zam mı geldi? 27 Haziran sigara fiyatları ne kadar oldu, zam geldi mi?

Vatandaşlar tarafından en yüksek ve en düşük sigara fiyatları sorgulanıyor. En son ÖTV zammı uygulamasıyla 0.71 TL olan asgari maktu vergi tutarı 0.79'a yükselmiş ve en ucuz ile en pahalı sigara fiyatlarında değişim olmuştu. Peki, sigara fiyatlarına yeni zam mı geldi? 27 Haziran sigara fiyatları ne kadar oldu, zam geldi mi? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Ekonomi

23.01.2024, 19:28

27 Haziran 2022 güncel sigara fiyatları araştırılıyor. Sigara fiyatlarına zam gelip gelmediği merak ediliyor. Peki, sigara fiyatlarına yeni zam mı geldi? 27 Haziran sigara fiyatları ne kadar oldu, zam geldi mi? İşte detaylar...

Bursa’da suya indirim kararı: Önergeyi Başkan Aktaş verdi Haberi Görüntüle

27 HAZİRAN SİGARA FİYATLARINA ZAM GELDİ Mİ?

Sigaraya yapılan zamların ardından ürünlerdeki fiyatlar tütün kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Sigaraya geçtiğimiz günlerde uygulanan %10'luk ÖTV artışı sonrası 0.71 lira olan asgari maktu vergi tutarı 0.79 liraya yükselmişti. Yaşanan gelişme sonrası sosyal medyada ise sigaraya 9 TL zam geleceği iddia edilirken, son fiyatlar da araştırılmaya başlandı.

Sigara ürünlerine gelen son zam uygulaması sonrası %10'luk ÖTV artışı sonrası 1 paket sigaradan alınan Özel Tüketim Vergisi 1.69 lira artış göstermişti ve son zam geçtiğimiz ay uygulanmıştı. Yapılan ÖTV zammı sigara paket fiyatlarına henüz yansımış değil. Ancak uygulanan zam oranı fiyatlara yansıdıktan sonra sigaralarda 2 ila 4 lira arasında bir artış yapılması bekleniyor.

Bu sene alkollü içeceklere ve sigara fiyatlarına yapılması beklenmekte olan %60'a varan ÜFE güncellemesi de sigaralara uygulanmayacak.

Dul ve yetim bayram ikramiyesi ne zaman, hangi tarihte alacak... Haberi Görüntüle

27 HAZİRAN EN UCUZ VE EN PAHALI SİGARA FİYATLARI NE KADAR?

Vatandaşlar sigara fiyatlarındaki son durumu araştırmaya koyuldu. Sigara gruplarındaki en ucuz ve en pahalı fiyatlar merak ediliyor. Yapılan zamlar sonrası en düşük sigara fiyatı 25,50 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 40 TL'yi görmüş olacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading