SON DAKİKA
SGK'dan kadınlara 3.984 TL müjdesi! E-Devlet üzerinden başvurular başladı 

SGK'dan kadınlara 3.984 TL müjdesi! E-Devlet üzerinden başvurular başladı 

SGK tarafından kadın istihdamını artırmak ve ve kadın çalışanların kayıt dışı istihdamının önüne geçmek için AB destekli hibe desteği geliyor. İşte detaylar...

Ekonomi

16.02.2024, 17:08

AHaber'in haberine göre; SGK son dakika müjdeyi verdi. Hibe desteği geldi, aylık 3.984,44 TL ödenecek. e-Devlet üzerinden başvuru... SGK tarafından, kadın istihdamını artırmak ve kadın çalışanların kayıt dışı istihdamının önüne geçmek için AB destekli "Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" hayata geçiriliyor. Sunulan imkandan yararlanmak isteyenler uygulamanın ne zaman başlayacağını merak ediyor. Belirlenen illerde uygulanacak projenin detayları ise belli oldu. İşte, hibe desteği için başvuru şartları...

Ehliyeti olanlara güzel haber! Kamuya 23.462 TL maaşla KPSS’siz daimi... Haberi Görüntüle

KADIN İSTİHDAMINI ARTIRMAK AMAÇLANIYOR

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) yapılan yazılı açıklamaya göre, Kurumun daha önce başlattığı "Anneler İşe, Çocuklar Kreşe" ve "Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi" projelerine bir yenisi daha eklendi.

Kadın işverenleri desteklemek, onları rekabete karşı daha dayanıklı hale getirmek, girişimci kadınları haksız rekabete karşı korumak, kadınlara yeni iş olanakları yaratmak ve kayıtlı kadın istihdamını artırmak amacıyla SGK, Avrupa Birliği (AB) destekli "Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" kısa adıyla "Women-Up" Projesini hayata geçirecek.

Tüketicileri yanıltmaya son! Marketlerde yeni dönem başladı: Artık o ifadeler... Haberi Görüntüle

2022 İÇİN 3 BİN 984 LİRA HİBE VERİLECEK

Proje kapsamında, kadın işverenlere, ilave kadın istihdamı için işçinin işverene maliyetinin yüzde 65'ini geçmemek üzere maksimum 320 avro hibe verilecek. Söz konusu tutar 2022 için 3 bin 984 lira 44 kuruş olacak. Proje, belirlenen kriterlere göre 7 ilde uygulanacak.

İstanbul'da 1000, Ankara'da 900, Aydın'da 400, Denizli'de 400, Samsun'da 500, Şanlıurfa'da 400 ve Kahramanmaraş'ta 400 olmak üzere toplamda 4000 kadın işveren ve bu işletmelerin işe aldığı 4000 kadın işçi projeden fayda sağlayacak.

12 Şubat BİM Aktüel Ürünler Kataloğu çıktı! 12 Şubat Pazartesi... Haberi Görüntüle

KİMLER BAŞVURACAK?

Projeye 5 Mart 2012'den sonra kurulan, kadın işverenlerin açtığı genç işletmelerden en fazla 9 işçi kapasitesi olan ve ilave işçi olarak kadın sigortalı alan işverenler başvurabilecek.

"Women-Up" Projesi, hazırlık, tanıtım, başvuru ve kayıt, ödemelerin yapılması ve izleme ve destekleyici faaliyetler olmak üzere 5 aşamadan oluşuyor.

SGK tarafından hazırlanan proje için 16 Şubat 2022'de düzenlenecek açılış konferansının ardından şubat sonu veya mart başı gibi hibe başvurularının alınması planlanıyor. İşverenler tarafından hibe başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak. İstenen kriterleri sağlayan işverenler, kesin kayıt için proje kapsamında açılan ofislere yönlendirilecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading