Yandex Metrica

Sitede Ara

SGK'da unuttuğunuz paralarınız olabilir! Verilen tarihe kadar çekmeyenlerin parası yanıyor

SGK'da unuttuğunuz paralarınız olabilir! Verilen tarihe kadar çekmeyenlerin parası yanıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tarafından  yıllar içinde biriken unutulmuş prim ve para borçlarına ilişkin harekete geçti. Bu haberimizde bu unutulan paranın nasıl alınabileceğinin ayrıntıları yer almaktadır.

Ekonomi

23.01.2024, 20:37

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tarafından  yıllar içinde biriken unutulmuş prim ve para borçlarına ilişkin çalışma başlattı.  Yapılan çalışmayla SGK'ya borcu olan kişilerin unutulan para ve borçlarına dair bilgileri sorgulayabilecekleri bir sistem oluşturuldu. 

Bakanlık harekete geçti! Yürürlüğe giriyor: Bu emlakçılara ağır cezalar yolda! Bakanlık harekete geçti! Yürürlüğe giriyor: Bu emlakçılara ağır cezalar yolda! Haberi Görüntüle

PEKİ UNUTTUĞUNUZ PARANIZI NASIL ALABİLİRSİNİZ?

SGK'nın sistemine giriş yaparak kimlik numarası, doğum tarihi ve diğer gerekli bilgileri girerek borç ve prim bilgilerini o ekrandan öğenebilirsiniz. Başlatılan bu çalışmayla birlikte binlerce TL'ye kadar unutulan para ve borçlarınızı geri alabilirsiniz. 

Sigaraya zam geldi! BAT ve TT grubu tütün içenler dikkat! Tam tamına... Sigaraya zam geldi! BAT ve TT grubu tütün içenler dikkat!... Haberi Görüntüle

AMAÇ VATANDAŞIN HAKKININ KORUNMASI 

SGK'nın bu adımı, yıllar öncesine dayanan unutulan borçların ortaya çıkartılmasını ve vatandaşların haklarının korunması için başlatıldı. Bu şekilde vatandaşlar, SGK'ya olan borçlarına dair bilgi sahibi olabilecek ve haklarını isterlerse bu konuda  arayabilecekler.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading