Yandex Metrica

SGK'da unuttuğunuz paralarınız olabilir! Verilen tarihe kadar çekmeyenlerin parası yanıyor

SGK'da unuttuğunuz paralarınız olabilir! Verilen tarihe kadar çekmeyenlerin parası yanıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tarafından  yıllar içinde biriken unutulmuş prim ve para borçlarına ilişkin harekete geçti. Bu haberimizde bu unutulan paranın nasıl alınabileceğinin ayrıntıları yer almaktadır.

Ekonomi

23.01.2024, 20:37

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tarafından  yıllar içinde biriken unutulmuş prim ve para borçlarına ilişkin çalışma başlattı.  Yapılan çalışmayla SGK'ya borcu olan kişilerin unutulan para ve borçlarına dair bilgileri sorgulayabilecekleri bir sistem oluşturuldu. 

Porsche'tan bir ilk! T-Hybrid 911 modeli piyasayı sallayacak Porsche'tan bir ilk! T-Hybrid 911 modeli piyasayı sallayacak Haberi Görüntüle

PEKİ UNUTTUĞUNUZ PARANIZI NASIL ALABİLİRSİNİZ?

SGK'nın sistemine giriş yaparak kimlik numarası, doğum tarihi ve diğer gerekli bilgileri girerek borç ve prim bilgilerini o ekrandan öğenebilirsiniz. Başlatılan bu çalışmayla birlikte binlerce TL'ye kadar unutulan para ve borçlarınızı geri alabilirsiniz. 

Altın alırken 3 değil 5 kere düşünün! Altın yerine pirinç alıyor olabilirsiniz! Altın alırken 3 değil 5 kere düşünün! Altın yerine pirinç... Haberi Görüntüle

AMAÇ VATANDAŞIN HAKKININ KORUNMASI 

SGK'nın bu adımı, yıllar öncesine dayanan unutulan borçların ortaya çıkartılmasını ve vatandaşların haklarının korunması için başlatıldı. Bu şekilde vatandaşlar, SGK'ya olan borçlarına dair bilgi sahibi olabilecek ve haklarını isterlerse bu konuda  arayabilecekler.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading