Yandex Metrica

Schengen vizesi alacaklar dikkat! Zamlı tarife o tarihte başlıyor

Schengen vizesi alacaklar dikkat! Zamlı tarife o tarihte başlıyor

Schengen vize ücretleri artırıldı ve yeni fiyatlar bugünden geçerli. Artık yetişkinler için vize ücreti 80 eurodan 90 euroya (yaklaşık 3 bin 140 lira) çıktı.

Ekonomi

11.06.2024, 12:09

Schengen'e olan ilgiyi canlı tutan Türkiye'de, Schengen vizesi ücretlerine zam yapıldı ve yeni tarife bugünden itibaren yürürlüğe girdi. Avrupa Komisyonu'nun şubat ayında sunduğu önerinin kabul edilmesiyle, Schengen vize başvuru ücretlerinde %12'lik bir artış gerçekleşti. Buna göre, vize başvuru ücreti 90 euroya (yaklaşık 3 bin 140 lira) yükseldi.

Fiyatlar otomatik olarak artacak! O tarihe dikkat: Akaryakıt, alkol ve sigaraya dev zam yolda! Fiyatlar otomatik olarak artacak! O tarihe dikkat: Akaryakıt, alkol ve... Haberi Görüntüle

GERİ KABUL ANLAŞMALARINA UYGULAMAYANLAR DAHA FAZLA ÖDEYECEK

6-12 yaş arasındaki çocukların vize ücretleri de artıştan nasibini aldı ve 40 eurodan 45 euroya yükseldi. Avrupa Birliği, geri kabul anlaşmalarını uygulamayan ülkelerin vatandaşlarına daha yüksek vize ücretleri uygulama kararı aldı. Bu ülkelerin vatandaşları artık Schengen vizesi için 135 veya 180 euro ödemek zorunda kalacaklar.

Emeklilerin beklediği fırsat geldi! 4A, 4B, 4C'liler dikkat! 3 Bin TL emekli ikramiyelerinde karar verildi! Emeklilerin beklediği fırsat geldi! 4A, 4B, 4C'liler dikkat! 3 Bin... Haberi Görüntüle

EN SON 2020'DE ARTMIŞTI

Bu zam, 2020 yılında gerçekleştirilen önceki artışı takip ediyor. O zamanlarda, Schengen vize başvuru ücreti 60 eurodan 80 euroya çıkarılmıştı. Ancak Schengen vizesi uzatma ücreti 30 euroda sabit kaldı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading