SON DAKİKA
Sağlık Bakanlığı en düşük 38 bin TL maaşla personel alımı yapacak! Başvuru tarihi ve şartları açıklandı

Sağlık Bakanlığı en düşük 38 bin TL maaşla personel alımı yapacak! Başvuru tarihi ve şartları açıklandı

Sağlık Bakanlığı personel alımlarını takip edenlere müjdeyle karşılayacakları bir haber verildi. Edinilen bilgilere göre; Sağlık Bakanlığı KPSS puanı ile personel istihdamı yapacak. En az 38 bin TL maaşla işe başlayacak personel alımı için detaylar açıklandı. 

Ekonomi

09.02.2024, 20:37

Aktarılan son güncel bilgilere göre Sağlık Bakanlığı, bünyesine 17 müfettiş yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Başvuruların son tarihi 28 Aralık olarak belirlenirken; adaylardan istenen başvuru şartları ve KPSS puanı gereksinimleri de netleşti. 

İşte Sağlık Bakanlığı'nın personel alımıyla ilgili detaylar...

Bakan Şimşek Türkiye-Suudi Arabistan Yatırım ve İş Forumu'nda konuştu: 'Turizm... Haberi Görüntüle

YARIŞMA YAPILACAK

Resmi Gazete'de yer alan duyuruya göre, Sağlık Bakanlığı, 28 Ocak ile 9 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek yarışma sonucunda 17 müfettiş yardımcısı alımı yapacak. 

Yapılan açıklamada, “T.C. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere, 28 Ocak-09 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak yarışma (sözlü) sınavı ile 17 (On yedi) Müfettiş Yardımcısı alınacaktır” ifadelerine yer verildi.

BORSA İSTANBUL GÜVEN VERİYOR! BIST'de yeni rekorlar kırılıyor: Yılbaşından beri... Haberi Görüntüle

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Bakanlık tarafından Resmi Gazete üzerinden duyurulan personel alımına ilişkin detaylar şu şekilde:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları yerine getirmek
  • İktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki en az lisans düzeyindeki öğretim kurumlarından mezun olmak
  • Yarışma sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak)
  • Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış KPSS sonuçları esas alınmak kaydıyla; KPSSP48 puan türünden en az 80 puan almış olmak
  • Adli sicili yönünden müfettişliğe engel hali bulunmamak
  • Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak

Mansur Yavaş'ın toplam mal varlığı ne kadar, kaç TL? Mansur... Haberi Görüntüle

BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanına katılmak isteyenler, başvurularını e-Devlet, Sağlık Bakanlığı, Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (İsealimkariyerkapisi.gov.tr) üzerinden gerçekleştirebilir.

Başvurular, 18 Aralık saat 00.01 itibarıyla başlayacak ve 28 Aralık gece yarısında sona erecek. Adaylar, yukarıda belirtilen platformlardan başvurularını yapabilir, ancak başvuruda bulunmadan önce gerekli şartları karşıladıklarından emin olmalılar. 

Edinilen bilgilere göre, şu anda en düşük müfettiş yardımcısının maaşı 38,100 TL civarında.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading