Yandex Metrica

Sitede Ara

Rekabet Kurulu'ndan Google kararı: Soruşturma açıldı

Rekabet Kurulu'ndan Google kararı: Soruşturma açıldı

Google'a soruşturma açıldı. Rekabet Kurumu, pazardaki hakim durumunu kötüye kullandığını gerekçe göstererek Google'a soruşturma başlattı.

Ekonomi

23.01.2024, 22:18

Rekabet Kurumu, pazardaki hakim durumu kötüye kullandığını gerekçe göstererek Google'a soruşturma başlattı. Kurum'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Alphabet Inc., Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.den oluşan ekonomik bütünlüğün genel arama hizmetleri pazarındaki hakim durumunu kötüye kullanmak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 12.01.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Alphabet Inc., Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.den oluşan ekonomik bütünlük hakkında soruşturma açılmasına, 23-03/27-M sayı ile karar vermiştir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading