Yandex Metrica

Sitede Ara

Piyasalarda tansiyon artıyor: İslam Memiş'ten soğukkanlı olun uyarısı

Piyasalarda tansiyon artıyor: İslam Memiş'ten soğukkanlı olun uyarısı

Altın kahini altın yatırımcılarına seslendi: Soğukkanlı olun, piyasalarda tansiyon artıyor... Altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş yatırımcılara kritik uyarılarda bulundu. Memiş, kısa vadede altın ve gümüşte düşüş beklediği söyledi.

Ekonomi

23.05.2024, 17:20

Jeopolitik gerilimlerin ışığında altın piyasası dalgalı seyrine devam ediyor. Altın fiyatların ilişkin açıklamalarda bulunan İslam Memiş ise yatırımcılara sabırlı olun uyarısı yaptı.

Ons altın 40 dolar yükselerek 2 bin 450, gram altın 40 lira yükselerek 2 bin 550′ TL’ye kadar yükseldi diyen İslam Memiş, "Dün akşam saatlerinde ise gerileyerek ons 2 bin 432 , gram altın 2 bin 527 lira olarak geriledi. Kısa vadede tekrar düşme beklentimi koruyorum." ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Memiş, "Yatırımcılar telaşa kapılmasın. Gram altın yatırımcısı ons altını takip etsin. Ons altının 2 bin 400 dolar seviyesine kadar gram altının ise 2 bin 380’e kadar sarkmasını bekliyorum." şeklinde konuştu.

Engelli, evde bakım maaşı, 65 yaş aylığı alanlar dikkat: Bakanlık müjdeyi verdi: Maaşlar güncelleniyor Engelli, evde bakım maaşı, 65 yaş aylığı alanlar dikkat: Bakanlık... Haberi Görüntüle

ALTIN FİYATLAR DÜŞECEK Mİ?

İslam Memiş, "Jeopolitik gerilimlerden ötürü piyasalarda tansiyon artıyor ancak tekrar sakinleşti. Ancak yıl sonu itibarıyla gram altında 3000-3500 TL bandında ons altın da bu rakamın 3000 bin dolar olmasını bekliyorum. Gümüş gram fiyatı altını tahtından etti, gümüş yılın ilk yarısında daha çok kazandırdı. Gram fiyatı 33,60 kuruş seviyesine kadar yükseldi. Gümüşte de kısa vadede gerileme bekliyoruz. Temmuz ayı itibariyle yükseliş trendini yakalayacağını bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Türkiye ekonomisi Mayıs’ta pozitif ayrıştı. diyen Memiş, "Rezerv artışları, CDS risk piriminin düşmesi, döviz kurlarının stabil, kredi not artırımları devam ediyor, borsa rekor serisine devam ediyor" şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

6

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading