Yandex Metrica

Sitede Ara

Piyasalar Fed'in para politikası kararlarına odaklandı! Oynaklık artabilir

Piyasalar Fed'in para politikası kararlarına odaklandı! Oynaklık artabilir

Küresel piyasalar Fed'in para politikası kararlarına odaklandı. Para piyasalarındaki fiyatlamalarda bu akşam Fed'in yüzde 90 ihtimalle 25 baz puan faiz artıracağı öngörülüyor. Analistlere göre, piyasalarda oynaklığın yüksek olabileceği belirtiliyor.

Ekonomi

23.01.2024, 20:36

ABD'de geçtiğimiz haftalarda başlayıp Avrupa'ya sıçrayan bankacılık krizinin yankıları devam ederken merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizlikleri artırdı.

Piyasalar bugün Fed'in açıklayacağı kararlara çevrildi. Fed'in faiz kararı saat 21.00'de açıklanacak. Fed Başkanı Jerome Powell'ın sözle yönlendirmeleriyle yol haritasının yeniden çizilmesi bekleniyor. Analistlere göre, piyasalarda oynaklığın yüksek olabileceği belirtiliyor.

Devlet kadınlar için düğmeye bastı! Emeklilikten doğum iznine kadar işte 4 önemli destek! Devlet kadınlar için düğmeye bastı! Emeklilikten doğum iznine kadar işte... Haberi Görüntüle

FAİZ 25 BAZ PUAN ARTIRILACAK

Fed'in senenin devamında atacağı adımlara ilişkin piyasa beklentilerinin oldukça dağınık olduğunu belirten analistler, para piyasalarındaki fiyatlamalarda bu akşam bankanın yüzde 90 ihtimalle 25 baz puan faiz artıracağının öngörüldüğünü bildirdi.

Asgari ücrete zam var mı? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Uzman isim tek tek açıkladı Asgari ücrete zam var mı? En düşük emekli maaşı ne... Haberi Görüntüle

YIL SONUNA KADAR 100 BAZ PUAN FAİZ İNDİRİMİ

Analistler, para piyasalarının yıl sonuna kadar 100 baz puan faiz indirimini fiyatladığına dikkati çekerek, bankacılık krizi ve enflasyon arasında kalan Fed'in adımlarına ilişkin cevap bekleyen önemli sorular olduğunu dile getirdi.

Dev Amerikan bankasından Türkiye için kıyamet tahmini: Herkes yıl sonuna hazırlıklı olmalı! Dev Amerikan bankasından Türkiye için kıyamet tahmini: Herkes yıl sonuna... Haberi Görüntüle

Maliye Bakanlığı harekete geçti! Kirayı elden verenler yandı! Uymayana ağır cezalar yolda! Maliye Bakanlığı harekete geçti! Kirayı elden verenler yandı! Uymayana ağır... Haberi Görüntüle

BRENT PETROL NE KADAR?

Emtia tarafında karışık bir seyir öne çıkarken, haftanın ilk yarısında altının ons fiyatı yüzde 2,5 gerileyerek 1.940 dolara inerken, Brent petrolün varil fiyatı yüzde 3,1 yükselişle 74,7 dolara çıktı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading