Yandex Metrica

Peskov'dan ABD'ye: Türk bankaları üstünde emsalsiz baskı uygulamasını kınıyoruz

Peskov'dan ABD'ye: Türk bankaları üstünde emsalsiz baskı uygulamasını kınıyoruz

Rus MIR sisteminden ayrılan Türk bankalarının ABD baskısı altında olduğunu belirten Kremlin, baskının kırılması için Moskova ve Ankara'nın birlikte çalışması gerektiğini kaydetti.

Ekonomi

23.01.2024, 22:13

Kamu bankalarının, Rusya'nın yerel ödeme sistemi Mir uygulamasının kullanımını durdurdukları açıklandı.

İki özel bankanın ardından üç kamu bankası da Mir'den çıktıklarını duyurdu.

Yurt dışına çıkış pulunu topluca alanlar dikkat! Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan açıklama Yurt dışına çıkış pulunu topluca alanlar dikkat! Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan... Haberi Görüntüle

KREMLİN'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Türk kamu bankalarının MIR kartlı ödeme sisteminden çekilmesine ilişkin Kremlin'dan son dakika açıklaması geldi. Açıklamada, "Bu kararın emsali görülmemiş bir ABD baskısı altında alındığı açık" ifadeleri kullanıldı. Peskov ayrıca baskının kırılması için Moskova ve Ankara'nın birlikte çalışması gerektiğini kaydetti.

Bu fiyata ev olur mu demeyin! 9 bin lira taksitle sıfır daire fırsatı: Son 3 gün Bu fiyata ev olur mu demeyin! 9 bin lira taksitle... Haberi Görüntüle

MİR SİSTEMİ NEDİR?

Rusya Merkez Bankası tarafından Visa ve Mastercard dışında bir alternatif olarak geliştirilen MiR'e Vakıfbank, Ziraat Bank, İş Bankası, Denizbank ve Halkbank dahil olmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading