Yandex Metrica

Ons ve gram altında yeni rekor! Bayram tatili dinlemeyip artmaya devam etti: İşte güncel rakamlar

Ons ve gram altında yeni rekor! Bayram tatili dinlemeyip artmaya devam etti: İşte güncel rakamlar

Altın piyasasındaki hareketlenmeler durmaksızın devam ederken, altın yatırımcıları bayram tatilinde bile kazançlı çıktı. Ons ve gram altın fiyatlarının yeni rekorlar kırması, altın yatırımcılarını sevindirirken altın borcu olanlar için sorun oluşmaya başlıyor gibi.

Ekonomi

27.04.2024, 21:17

Son zamanlarda altın fiyatları ciddi bir yükseliş trendine girdi. Gram altın uzun bir süredir 2000 TL'nin üzerinde seyrediyor, çeyrek altın ise yaklaşık 4000 TL civarında işlem görüyor. Bu durum altın yatırımcıları için oldukça sevindirici olsa da altın borcu olanlar için pek olumlu karşılanmıyor. Ancak, bayram tatili nedeniyle altın piyasasında beklenen hareketliliğin azalacağı düşünülse de, altında yeni bir rekorun haberi geldi.

Bayram tatili boyunca altın fiyatları kesintisiz bir yükseliş trendinde ilerledi. Küresel jeopolitik risklerin artması ve "güvenli liman" algısının güçlenmesi, altın fiyatlarını yeni zirvelere taşıdı. Ons altın 2,400 doları aşarken, gram altın ise 2,493 TL'yi görerek rekor kırdı. Uzmanlar, bu yükselişin önümüzdeki aylarda da devam edeceğini öngörüyor.

Bakan Göktaş müjdeyi verdi: 150 bin TL faizsiz evlilik kredisinde ödeme tarihi belli oldu Bakan Göktaş müjdeyi verdi: 150 bin TL faizsiz evlilik kredisinde... Haberi Görüntüle

ALTININ DEĞERİ ARTIYOR

Dünya genelindeki artan savaş ve gerilimler, yatırımcıları güvenli liman olarak kabul edilen altına yönlendiriyor. Spot ons altın 2,400 dolarla yeni bir rekor kırarken, vadeli ons altın da 2,405 dolara yükselerek rallisini sürdürdü. Çeyrek altın fiyatı 4,505 TL seviyesinde işlem görürken, Cumhuriyet altını ise 17,285 TL civarında işlem görüyor.

Ölüm kalım savaşı başladı: 'Şakkadanak' Necmettin Batırel gemileri yaktı: Artık geri dönüş yok! Ölüm kalım savaşı başladı: 'Şakkadanak' Necmettin Batırel gemileri yaktı: Artık... Haberi Görüntüle

2024 BAŞINDAN GÜNÜMÜZE YÜZDE 27 ARTTI

2024 yılının başından itibaren dolar bazında ons altın fiyatları yüzde 16, TL cinsinden gram altın fiyatları ise yüzde 27 artış gösterdi. Uzmanlar, ons altın için direnç seviyesinin 2,400 dolar olduğunu belirtirken, 2,350 ve 2,300 doların ise destek seviyeleri olarak öne çıktığını ifade ediyorlar.

Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı: Önceliğimiz tek haneye düşürmek Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı: Önceliğimiz tek haneye düşürmek Haberi Görüntüle

ALTIN ARTAR MI, AZALIR MI 2024?

Singapur merkezli analistlere göre, altın fiyatlarının önümüzdeki iki ay içinde daha da artması bekleniyor. Gümüş fiyatlarının da altın fiyatlarındaki yükselişe paralel olarak artması öngörülüyor. Bugün gümüşün ons fiyatı, Şubat 2021'den bu yana en yüksek seviyesi olan 28,75 dolara yükselerek yüzde 1'lik bir artış gösterdi.

Altın yatırımcıları için keyifli bir bayram dönemi geçirenler, altın fiyatlarının rekor seviyelere ulaşmasıyla daha da mutlu oldular. Uzmanlar, yatırımcılara piyasaları yakından takip etmelerini ve kararlarını dikkatle değerlendirmelerini tavsiye ediyor.

Yunan ajanından Ankara ile Atina arasında gizli anlaşma iddiası: Petrol-gaz sondajı başlayabilir Yunan ajanından Ankara ile Atina arasında gizli anlaşma iddiası: Petrol-gaz... Haberi Görüntüle

Editörün notu: Haberimizde yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Ekonomi


Loading