Yandex Metrica

O tarihte deposunu fullemeyen pişman olacak! Akaryakıta çifte zam: Motorinin ardından bir zam da benzine geliyor!

O tarihte deposunu fullemeyen pişman olacak! Akaryakıta çifte zam: Motorinin ardından bir zam da benzine geliyor!

Brent petrol ve döviz kurundaki hareketlilik akaryakıt fiyatlarına otomatikman yansıyor. Motorin zammının ardından şimdi de benzin için tarih verildi. O tarihten önce depoyu fullemeyenlerin cepleri yanacak.   

Ekonomi

30.01.2024, 09:10

Akaryakıta petrol fiyatlarındaki değişiklik döviz kurları ve vergilerdeki artış gibi nedenlerden dolayı değişiklik gösterirken özellikle de son zamanlarda üst üste zamlar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde motorin zammı için tarih verilirken şimdi de benzin zammı için tarih verildi.

Maliye'den POS cihazlarına sıkı takip! 3 bin 662 kişi tespit edildi Maliye'den POS cihazlarına sıkı takip! 3 bin 662 kişi tespit... Haberi Görüntüle

AKARYAKITA ÇİFTE ZAM 

Bu gece itibarıyla motorin fiyatlarına 1 lira 38 kuruş zam yapılması beklenirken, benzin fiyatlarına da önemli bir zam geliyor. Yapılacak bu zamla, İstanbul'da motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak 41,62 TL'ye yükselecek.

Konut fiyatları düşecek mi? Merkez Bankası'ndan kira fiyatlarına yakın takip! Konut fiyatları düşecek mi? Merkez Bankası'ndan kira fiyatlarına yakın takip! Haberi Görüntüle

O TARİHTEN ÖNCE DEPOLARI FULLEYİN

Vatandaşlar, ekonomik dalgalanmaların akaryakıt fiyatlarına olan etkisini yakından takip ediyor. Gece yarısından itibaren motorin litre fiyatında 1,38 TL'lik bir artışın olması öngörülüyor. Bu artış, doğrudan pompa fiyatlarına yansıyacak. Benzin grubunda ise motorinden daha yüksek bir zam bekleniyor. Karar'ın sektör kaynaklarından edindiği bilgiye göre, çarşamba gece benzin fiyatlarına 1 lira 80 kuruşluk bir zam yapılması öngörülüyor. Bu zam sonrasında benzinin litresi 40 liranın oldukça üzerine çıkacak.

Daha önce motorin fiyatlarına 1 lira 15 kuruş, benzine ise 1 lira 46 kuruşluk zam yapılmıştı.

Güncel akaryakıt fiyatları şu şekilde:

İstanbul Avrupa Yakası'nda bir litre benzin fiyatı şu anda 38,36 TL, Anadolu Yakası'nda ise 38,28 TL. Motorin litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 40,26 TL, Anadolu Yakası'nda 40,19 TL.

Ankara'da benzinin litre fiyatı 39,03 TL, motorinin ise 40,97 TL. İzmir'de benzin litre fiyatı 39,22 TL, motorin ise 41,16 TL olarak belirlenmiş durumda.

Yeni yapılacak zamlarla birlikte akaryakıt fiyatlarının daha da yükselmesi bekleniyor. Bu durum, ekonomik açıdan vatandaşların ve sektörün üzerindeki yükü artırıyor.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Loading