SON DAKİKA
O şehirde yaşayan öğrenciler otobüslere ücret ödemeyecek! Tüm öğrencilere ücretsiz ulaşım imkanı 

O şehirde yaşayan öğrenciler otobüslere ücret ödemeyecek! Tüm öğrencilere ücretsiz ulaşım imkanı 

2023-2024 yılı eğitim öğretim döneminde, Muş’un Hasköy ilçesindeki öğrenciler artık belediyeye ait halk otobüslerine ücretsiz binebilecek. 

Ekonomi

23.01.2024, 21:47

Hasköy Belediyesi, yeni eğitim öğretim döneminde de öğrencilere sunduğu ücretsiz ulaşım desteğini devam ettiriyor. İlçedeki tüm öğrenciler, belediyenin halk otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Belediye Meclisi'nin aldığı kararla, il merkezindeki okullarda eğitim gören tüm Hasköylü öğrencilere ücretsiz ulaşım imkanı sağlandı.

Altın yükseliş trendine girdi! Altın haftanın ilk iş gününe nasıl... Haberi Görüntüle

"AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNE KATKIDA BULUNMAK"

Hasköy Belediye Başkanı Hikmet Karayel, daha önce yalnızca bir otobüsle Hasköy-Muş arasında ulaşımı sağlarken bir otobüs daha aldıklarını belirterek, “Muş-Hasköy arasında çalışan hat minibüsleri vatandaşlardan 70 lira ulaşım ücreti alıyor. Biz belediye olarak aldığımız meclis kararıyla öğrencilerimizden ücret almıyoruz, vatandaşlarımızdan ise 5 lira gibi cüzi bir para alıyoruz. Bu açıdan belediye olarak halka hizmet Hakka hizmet diyoruz. 

Bizim amacımız öğrencilerimizin eğitimlerine katkıda bulunmaktır. Hem üniversite hem de kurslara giden öğrencilerimiz var. Araçlarımız sabah erkenden öğrencileri alıp okullarına bırakıyor. Akşam saatlerinde de okullardan alıp ilçe merkezine getiriyor. Bilindiği üzere Hasköy, Muş’un bir mahallesi haline geldi. Her saat başı araçlarımız Hasköy - Muş arası aralıksız sefer yapmaktadır” diye konuştu. 

Çalışanların merak ettiği soruya Bakan Işıkhan'dan yanıt geldi: Çalışma saatleri... Haberi Görüntüle

"HİZMET ÇOK GÜZEL"

Muş Anadolu Lisesinde eğitim öğretim gören öğrencilerden Ahmet Turan ise, “Muş’tan Hasköy’e ücretsiz gidiyorum. Belediyenin çok güzel bir hizmetidir. Okulumuza rahat gidip geliyoruz. Bizlerden hiç ücret alınmıyor, rahat gidip geliyoruz” dedi. 

Muş Sosyal Bilimler Lisesinde okuyan Mehmet Ensar Özden de, belediyenin hizmetinden faydalandığını belirterek; "İki tane belediye otobüsümüz var. Belediye başkanımızdan memnunuz” şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading