Yandex Metrica

Sitede Ara

O ilimizde ürün fiyatları dip yaptı! Poşeti alan koştu

O ilimizde ürün fiyatları dip yaptı! Poşeti alan koştu

Samsun'da semt pazarlarında karpuz 1,5, şeftali ve salatalık ise 5 TL'ye geriledi. Ağustos aynının dibini gören fiyatlar vatandaşın yüzünü güldürdü. Pazara gelen vatandaşlar evlerinin sebze-meyve ihtiyacını karşıladı. Vatandaşlar ise fiyatların düştüğünü, bazı ürünlerin çok ucuzladığını, mevcut durumdan memnun olduklarını ifade etti.

Ekonomi

23.01.2024, 19:38

İlkadım ilçesi Ağabali Caddesi üzerinde cumartesi günleri kurulan semt pazarında dip yaptı. Vatandaşlar ise fiyatların düşmesiyle beraber alışverişte istediklerini aldılar .

Pazar esnafı Ömer Sebil, “Patates, soğan 7 ila 10 lira arasında fiyatlarda satılıyor. Fiyatlar bence çok uygun. Herkes alabiliyor. Zira aynı şekilde domates, karpuz, salatalık da vatandaşlarımızın zorlanmadan alabileceği fiyatlar aralıklarında” dedi.

Emekli zammı için kritik gün!  En düşük emekli maaşını ne kadar olacağı belli olacak! Emekli zammı için kritik gün! En düşük emekli maaşını ne... Haberi Görüntüle

FİYATLAR ÇOK HESAPLI 

Esnaf Yakup Kınalı, “Fiyatlar şuanda çok hesaplı. Her şeyden bolca var. Vatandaşımız istediği gibi yiyebilir, ihtiyacını görebilir. Karpuz ve kavun çok uyguna satılıyor. Zira biber, patlıcan da aynı şekilde çok uyguna satılıyor. Salatalıklar 5 liraya satılıyor. Kavunun tanesi ise 3 liraya satılıyor” diye konuştu.

Esnaf Ahmet Akdeniz, “10 kasa domates, kilosunu 5 buçuk liraya aldık. 7 buçuk liraya tezgâhtaki satış fiyatını belirledik ama satılmıyor. Vatandaşlarımız hala ‘pahalı’ diyor. Fasulyeyi 11-12 lira aralığında aldık, 15 liraya satamıyoruz. Üzümü 10 liraya aldık, 12 buçuk lira satış fiyatı belirledik alan vatandaş yok. Şeftali bu sene çok bol. Şeftaliyi 5 ila 7 buçuk lira arasında satıyoruz” şeklinde konuştu.

Pazarda fiyatlar: Karpuz 1,5-2 lira, şeftali 5 lira, üzüm 10 lira, armut 10 lira, domates 7 lira, patlıcan 7 lira, fasulye 15 lira, biber 8- 10 lira, salatalık 5 lira, soğan 6 ile 8 arasında, kavun ise 7 TL.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading