Yandex Metrica

Milyonlarca vatandaşın beklediği erken emeklilik müjdesi duyuruldu! Bu şartları karşılayanlar 5 ile 10 yıl arasında erken emekli oluyor!

Milyonlarca vatandaşın beklediği erken emeklilik müjdesi duyuruldu! Bu şartları karşılayanlar 5 ile 10 yıl arasında erken emekli oluyor!

Erken emeklilik için yöntemler arayan vatandaşların yüzünü güldüren haber duyuruldu. SSK ve Bağkur statüsünde olan vatandaşlara çalışamadıkları dönem için geriye dönük ödeme hakları verilmiyor. Fakat bazı istisna durumlar karşısında toplu ödeme fırsatları ile erken emekli olmak için hak kazanılması söz konusu olabiliyor. Detaylar haberimizde...

Ekonomi

23.01.2024, 19:01

Emekliliğine sadece birkaç yıl kadar az süre kalan vatandaşlar gelen yasalardan dolayı daha çok beklemek zorunda kalabiliyor. Şu an tüm vatandaşlar meclisten gelecek sinyallerin ne yönde olacağını araştırmaya devam ediyor. Yaştan dolayı emekli olmayı başaramayan vatandaşlar; bir an önce yasa çıksın da emekli olalım diye bekliyor. Gelen yasalar geçmiş dönemde çalışılmayan zamanlar için geri ödeme imkanları da sunmuyor. Sigortalı vatandaşların borçlanma yapmak için hak kazanacakları süreçler 5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanununda yer alan 41. madde ile beraber düzenlenmiştir. 

Dolar 'Süper Çarşamba'yı bekliyor! Dolar kuru güne nasıl başladı? İşte 11 Haziran 2024 döviz kuru fiyatları... Dolar 'Süper Çarşamba'yı bekliyor! Dolar kuru güne nasıl başladı? İşte... Haberi Görüntüle

10 YIL İÇİNDE EMEKLİ OLMAK MÜMKÜN

İş hayatında çalışma süreçlerinde hastalanan ya da sakatlanan binlerce kişi bulunuyor. Eğer bu kişiler yüzde atmış oranları ile iş gücünde kayıp olması, başkasının bakımlarına muhtaç olan vatandaşlar artık yaş şartlarını beklemeden emekli olma haklarını elde ediyor. 

Kira zammında yeni dönem! Yüzde 25 zam sınırı kalkıyor: Kiracıların kabul etmeme hakkı olmayacak Kira zammında yeni dönem! Yüzde 25 zam sınırı kalkıyor: Kiracıların... Haberi Görüntüle

ASKERLİK VE DOĞUMA ERKEN EMEKLİLİK FIRSATI

Sigortalı olarak doğum yapan anneler doğum borçlanması yaparak tam 6 yıl daha erken emekli olma haklarını elde edebiliyor. Her çocuk için ikişer yıl borçlanma imkanları olan kadınlar için en fazla üç çocuk için borçlanma imkanları sunuluyor. 

Erkeklerde askerlik  borçlanması yaparak en az bir en fazla iki yıl daha erken emekli olma haklarını elde ediyor. Fakat borçlanma yapabilmek için askere gitmeden sigortalı işe başlamış olmak, ya da doğum sırasında kadınların sigortalı işlerinden izin almaları şartları aranıyor. 

Asgari ücretliye müjde: Bayramdan sonra dev maaş zammı yolda! Tarihi bile açıklandı: İşte detaylar Asgari ücretliye müjde: Bayramdan sonra dev maaş zammı yolda! Tarihi... Haberi Görüntüle

5 YIL ERKEN NASIL EMEKLİ OLUNUR?

5 yıl erken emekli olmak için vatandaşların ağır ve yıpratıcı işlerde çalışıyor olmaları gerekir. İşçi ve memurlar için iş düzeylerinin yıpratıcı olmasından dolayı ilave ek prim ödemeleri gerçekleştiriliyor. Bu sayede normal vatandaşlara göre daha erken emekli olma fırsatları elde ediliyor.

Dar gelirli vatandaşa doğalgaz müjdesi! Tarife sistemiyle cepler rahat edecek Dar gelirli vatandaşa doğalgaz müjdesi! Tarife sistemiyle cepler rahat edecek Haberi Görüntüle

HANGİ SÜRELERDE BORÇLANMA GEÇERLİ OLUYOR?

Emekli sandığı statüsünde yer alan memurlar ücretsiz olarak izin sürelerini borçlanma yapabiliyor. Sigortalı olunan süreçlerde eğer herhangi bir suçtan tutuklanma ya göz altına alma gibi durumlar meydana gelmediyse ya da beraat edenlerin de gözaltında geçen süreleri borçlanmaya sayılabilecek. 

Grev ve lokavt içerisinde geçen süreler için de borçlanma yapmak mümkün. Hekimler de fahri asistanlık süreçlerinde borçlanma haklarını elde edecekler. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading