SON DAKİKA
Milyonlarca kişi için yeni dönem! Faturalar değişecek... Büyük tasarruf

Milyonlarca kişi için yeni dönem! Faturalar değişecek... Büyük tasarruf

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, su faturalarında değişikliğe gidildiğini açıkladı. Haziran ayında başlayacak uygulamayla birlikte su faturalarının uzaktan okunacak.

Ekonomi

23.01.2024, 19:14

Faturalarda dijitalleşmeye gidiliyor! İBB, su faturalarında yepyeni bir döneme geçildiğini resmen duyurdu. Haziran ayında başlayacak uygulamayla birlikte su faturalarının uzaktan okunacağı açıklandı.

İBB tarafından yapılan açıklamada, İSKİ’nin pilot bölgelerde başlayacak uygulamasıyla birlikte Haziran ayından itibaren sayaç verilerine kablosuz haberleşme yöntemiyle ulaşılacağı belirtildi. Fiziksel sayaç okumalarda yaşanan sorunların ortadan kalkacağı kaydedilen açıklamada, su aboneleri için başlayacak uygulamanın testlerin ardından doğal gaz sayaçlarında da uygulanmaya başlanacağı aktarıldı.

HAZİRAN AYINDAN İTİBAREN BAŞLANACAK
 
Pilot bölge olarak belirlenen Esenler 15 Temmuz Mahallesi’ndeki TOKİ Konutları ile Beykoz Riva Mahallesi’nde Düşler Vadisi Riva Konut Projesi’ndeki faturaların artık uzaktan okunacağına işaret edilen açıklamada şöyle denildi:

"Esenler’de 2 bin 124, Beykoz’da 1500 konutta haziran ayından itibaren projeye başlanacak. Sistemin devreye girmesiyle birlikte İBB personel ve maliyet açısından önemli tasarruf ve verimlilik sağlayacak."

HENÜZ TEST AŞAMASINDA

İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu da 2022’de toplam 20 bin akıllı sayaca geçişi tamamlamayı planladıklarını açıklayarak şöyle dedi:

"Akıllı sayaç projesiyle her ay abonenin konutuna giderek gerçekleştirdiğimiz okuma işlemlerini uzaktan yapabileceğiz. Yine açma-kapama gibi işlemleri de uzaktan gerçekleştirebileceğiz. Ayrıca İstanbullulara tüketim değerleri ile ilgili de anlık bilgi sunabileceğiz. Bütün bunları gerçekleştirirken hem zamandan hem de maliyetlerden ciddi bir tasarruf da sağlayacağız. Şu an test aşamasındayız. Verimli olması halinde İstanbul geneline yayılmasını hedefliyoruz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading