Yandex Metrica

Milyonlarca emeklinin beklediği haber geldi! 6 bin TL'ye yükseldi

Milyonlarca emeklinin beklediği haber geldi! 6 bin TL'ye yükseldi

Milyonlarca emekli, temmuz ayında gelecek olan zam haberini beklerken bir yandan da promosyon takibi yapıyor. Birkaç ay önce 5 bin liraya ulaşan promosyon tutarları bazı bankalarda 6 bin liraya yükseldi.

Ekonomi

23.01.2024, 19:24

İlk maaşınızı Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) anlaşmalı bulunduğu bankadan aldıktan sonra maaşınızı dilediğiniz bankaya taşıyabilirsiniz. Bu taşıma esnasında bankalar, 3 yıl kendi bankalarıyla çalışmayı kabul etmeniz halinde size promosyon ödemesi yapıyor. Böylelikle ikinci ay maaşınızı bankanızdan promosyonlu almış oluyorsunuz. Bu ödeme, aynı bankadayken 3 yıl içinde bir kereye mahsus olarak yapılıyor.

Anne 325 euro yardım başvurusu nereden, nasıl yapılır? 325 euro çocuk bakıcı yardımı nasıl alınır? Anne 325 euro yardım başvurusu nereden, nasıl yapılır? 325 euro... Haberi Görüntüle

TABAN TUTAR NE KADAR OLDU?

Maaşı 1.500 TL’ye kadar olan emeklilere 500 TL, 1.500-2 bin 500 TL arasında olana 625 TL, 2 bin 500 TL üstü olana da 750 TL promosyon ödeniyor. Ancak bunlar taban tutarlar. Yani özel bankalar isterse belirlenenden daha fazla promosyon tutarı verebiliyor. Ayrıca emekliler 3 yıllık süreyi beklemeden yüksek promosyondan yararlanabiliyor. Bunun için emeklinin emekli maaşının yattığı bankayı değiştirmesi yeterli.

Akaryakıt fiyatlarına 3'lü zam sinyali: Benzin, motorin ve LPG fiyatlarında değişim olabilir Akaryakıt fiyatlarına 3'lü zam sinyali: Benzin, motorin ve LPG fiyatlarında... Haberi Görüntüle

MAAŞ TAŞIMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Banka değiştirme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. Bankasıyla 3 yıllık taahhüt süresi dolan emekliler veya yeni emekli olanlar, istedikleri bankaya başvurarak promosyon alabiliyor. Bu arada daha iyi bir avantaj çıkarsa 3 yılın dolması gerekmiyor. Emekli istediği an diğer bankaya geçebiliyor. Bunun için geçiş yapacağı ve halihazırda maaş aldığı bankaya bildirimde bulunması yeterli. Bildirim, bankaların şubelerinde veya e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Emekli mevcut bankada kaldığı sürenin promosyonunu alıyor, kalanını iade ediyor. Yeni geçtiği bankadan da promosyonu peşin alıyor.

Bayramdan önce altınlarınızı satın! Ünlü ekonomist uyardı: Çok zarar edersiniz! Bayramdan önce altınlarınızı satın! Ünlü ekonomist uyardı: Çok zarar edersiniz! Haberi Görüntüle

3 AY ERTELEMELİ EMEKLİ KREDİSİ

TEB: Emekli maaşını bankadan almayı taahhüt eden ve en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verenlere 3 bin 750 TL’ye varan promosyon sunuyor. Ayrıca emekliler, bankaya davet ettikleri her bir emekli için de 250 TL ve toplamda 2 bin 500 TL’ye varan nakit ödül kazanacak. Böylece 10 emekli yakınını bankaya getirenler 6 bin 250 TL ödeme alabilecek. Kampanya 2 Haziran itibarıyla yeni edinilen emekli maaş müşterilerini kapsıyor.

ŞEKERBANK: Emekli maaşını bankaya taşıyanlara 2 bin TL’ye varan promosyon sağlıyor. Banka ayrıca emekli müşterilerine, avantajlı faiz oranıyla 3 ay ötelemeli kredi kullanım fırsatı sunuyor. Avantajlı faiz oranlarıyla 3 ay ötelemeli kredi de sunan banka, kredi taksitlerini maaş alınan güne göre ayarlama fırsatı sunuyor.

İŞ BANKASI: Emeklilere 2 bin 500 TL’ye varan promosyon sunuyor. Ayrıca müşterilerine Maximum Kart’ları aidatsız kullanma fırsatı veriyor. 1 Nisan-30 Haziran 2022 arasında emekli tanıdıklarına referans olan müşterilere ise 500 TL’ye varan Pazarama MaxiPuan kazandırıyor. Kampanya 30 Haziran’a kadar geçerli.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading