Yandex Metrica

Sitede Ara

Merkez Bankası'nın açıklamasından sonra hesaplar sil baştan değişti! İşte memur ve emekliyi temmuzda bekleyen zam oranı

Merkez Bankası'nın açıklamasından sonra hesaplar sil baştan değişti! İşte memur ve emekliyi temmuzda bekleyen zam oranı

Memur ve emekli temmuz zammını dört gözle bekliyor. Milyonların maaş artışında enflasyon kritik bir öneme sahip. Merkez Bankası'nın nisan ayı Piyasa Katılımcıları anketinin yayınlanmasıyla emekli ve memur zammına ilişkin önemli bir ipucuda elde edilmiş oldu. Merkez'in enflasyon tahminine göre, temmuzda emekliye yüzde 25, memura ise yüzde 20 zam yapılması öngörülüyor.

Ekonomi

05.05.2024, 01:44

Milyonlarca memur ve emekli temmuz zammının ne. Her iki grubun maaş artışını da 6 aylık enflasyon belirleyecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin kök aylıklarına ilk 6 aylık enflasyon oranı yansıtılacak. Memurlar ve memur emeklileri ise yüzde 10 zam ve ilk 6 aylık enflasyonun yüzde 15'i aşan kısmı üzerinden fark alacak.

Alım zamanı başladı mı? Altın fiyatları tekrardan düşüşe geçti: 13 Mayıs güncel altın fiyatları Alım zamanı başladı mı? Altın fiyatları tekrardan düşüşe geçti: 13... Haberi Görüntüle

OCAK-ŞUBAT VE MART AYI ENFLASYON FARKI 

SGK ve Bağ-Kur emeklileri için ocak ayında yüzde 6,70, şubat ayı için yüzde 4,53 ve mart ayı için 3,16 enflasyon farkı belli oldu. Böylece 3 aylık enflasyon farkı yüzde 15,06 olarak belirlendi.

Türkiye ile Çin arasında nükleer işbirliği: Trakya'daki projeye hız verildi Türkiye ile Çin arasında nükleer işbirliği: Trakya'daki projeye hız verildi Haberi Görüntüle

EMEKLİYE YÜZDE 15'LİK ZAM KESİNLEŞTİ 

TÜİK'in açıkladığı veriye göre, enflasyon ocakta yüzde 6.70, şubatta yüzde 4.53, martta ise yüzde 3.16 olarak gerçekleşti. Böylece ilk üç aylık enflasyon yüzde 15.06 oldu. 3 aylık enflasyona göre emekliler yüzde 15'lik zammı garantiledi. Ancak kesin rakam nisan, mayıs ve haziran enflasyonlarının açıklanmasıyla belli olacak. 

Beşiktaş hisselerine ne oluyor? Aralıksız düşüşte 20 liraya kadar geldi Beşiktaş hisselerine ne oluyor? Aralıksız düşüşte 20 liraya kadar geldi Haberi Görüntüle

MERKEZ BANKASI'NIN AÇIKLAMASI ZAMLA İLGİLİ İPUCU VERDİ 

Merkez Bankası'nın nisan ayı Piyasa Katılımcıları anketi memur ve emekli zammına ilişkin önemli bir ipucu verdi. Ekonomistlerle gerçekleştirilen ankette enflasyon tahmini nisan ayı için yüzde 3.25, mayıs için yüzde 3, haziran ayı için yüzde 2.54 oldu.

2024 kurbanlık bağış fiyatları ne kadar, kaç TL? 2024 kurbanlık bağış fiyatları ne kadar, kaç TL? Haberi Görüntüle

EMEKLİ VE MEMUR TEMMUZDA NE KADAR ZAM ALACAK?

Anketteki tahminlerin gerçekleşmesi halinde ilk 6 aylık enflasyon yüzde 25 olarak gerçekleşecek. Bu durumda temmuzda emekliye yüzde 25 oranında zam yapılacak. Memurların ise enflasyon farkı yüzde 9.11'e ulaşacak. Yüzde 10'luk temmuz zammı da bu fark ile yüzde 20.02'ye yükselecek.

Habere Tepki Ver

2

5

1

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Loading