Yandex Metrica

Sitede Ara

Merkez Bankası faiz indirmeye devam edecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu

Merkez Bankası faiz indirmeye devam edecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu

Merkez Bankası'nın faizi indirmeye devam edip etmeyeceğine ilişkin açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Faizi tek haneli rakamlara çekiyoruz" dedi.

Ekonomi

23.01.2024, 22:15

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2021 yılının son 4 ayında 500 baz puanlık indirimle faizi yüzde 19'dan yüzde 14'e çekmişti. 2022 yılında uzun bir süre faizi sabit bırakan Merkez Bankası, ağustos ve eylül aylarında yaptığı 100'er baz puanlık indirimin ardından faizi yüzde 12'ye düşürdü. Merkez ekim ayında ise faizi 150 baz puanlık indirimle yüzde 10.5'e indirdi. Merkez Bankası'nın faizi indirmeye devam edip etmeyeceği merak konusuydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Kredi çekmek istemeyenlere müjde! O bankadan 12 ay ertelemeli 84 ay vadeli 400 bin TL kredi: İşte başvuru şartları... Kredi çekmek istemeyenlere müjde! O bankadan 12 ay ertelemeli 84... Haberi Görüntüle

"FAİZİ TEK HANELİ RAKAMLARA ÇEKİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkanlık sistemine geçmemiz ile beraber Türkiye'ye istikrar geldik. Sağlıklı bir ekonomiyle yolumuza devam ediyoruz. Faizi tek haneli rakamlara çekiyoruz." şeklinde konuştu. Erdoğan'ın bu sözleri faiz indirimlerinin devam edeceğine yönelik önemli bir sinyal oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading