Yandex Metrica

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: Kur korumalı mevduat sistemine ilgi büyük

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: Kur korumalı mevduat sistemine ilgi büyük

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, kur korumalı mevduat ve Yurt Dışında Yerleşik Vatandaşlar Mevduat ve Katılım Sistemi (YUVAM) hakkında değerlendirmelerde bulunarak "Sisteme teveccüh büyük, vatandaşlar yenilemeyi tercih ediyor." diye konuştu. İşte Kavcıoğlu'nun açıklamalarından detaylar...

Ekonomi

23.01.2024, 19:01

Kur korumalı Türk lirası (TL) mevduat ve katılma hesaplarına yoğun giriş gerçekleşiyor.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Başkanı Nail Olpak ile DTİK Bölge Komite Başkanlarıyla bir araya gelen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr.  Şahap Kavcıoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Duyanın ağzı açık kalıyor! Bayram öncesi otobüs fiyatları uçak biletini geçti Duyanın ağzı açık kalıyor! Bayram öncesi otobüs fiyatları uçak biletini... Haberi Görüntüle

KUR KORUMALI MEVDUATA İLGİ BÜYÜK

Kavcıoğlu, yatırımcıların asla kaybetmeyeceği düzenlemeler yapıldığını kaydederek, "Sisteme teveccüh büyük, vatandaşlar yenilemeyi tercih ediyor." ifadelerini kullandı.

Dövize geçmek isteyen vatandaşların olması halinde bankaların satış kurundan değil, saat 11:00'deki Merkez Bankasının dönüşüm kurundan dönüşüm yapılacağını aktaran Kavcıoğlu, iki kur arasında fark olması durumunda ise TCMB'nin bankaya bu farkı ödeyeceğini belirtti.

Kavcıoğlu, YUVAM'dan para çıkışı olması ihtimaline ilişkin soruyu ise "Türkiye'de bu konuda asla sıkıntı olmaz." şeklinde yanıtladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading