SON DAKİKA
Memur ve Emekli aylığına zam geliyor! Oranlar belli oldu: En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Memur ve Emekli aylığına zam geliyor! Oranlar belli oldu: En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Emekli aylıkları, memur maaşları ve asgari ücretle ilgili önemli detaylar sonunda açıklandı. Hem emekliler hem de memurlar için yapılacak olan zam oranları ve artışlar, uzun süren beklentilerin ardından netleşti. Ayrıca, emekli ve memur maaşlarına ek olarak kök ücret ve seyyanen zam müjdesi de geldi. Emekli ve memur maaşlarına yapılacak olan zam ve artışların ne zaman hesaplara yatacağı da duyuruldu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Ekonomi

23.01.2024, 21:28

Emekli aylıklarının artışına yönelik yasal düzenleme çalışmaları devam ediyor. Meclis'in açılmasının ardından gündeme gelecek olan bu düzenleme ile birlikte, en düşük emekli maaşlarının da iyileştirilmesi amaçlanıyor. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

15 Şubat benzine zam geldi mi? Benzin ve motorin fiyatları... Haberi Görüntüle

Tarım Kredi marketlerinde şubat ayına özel dev indirimler! 19-28 Şubat... Haberi Görüntüle

YILBAŞINA KADAR MECLİS'TEN GEÇMESİ BEKLENİYOR 

Meclis'in açılmasına sadece birkaç gün kaldı ve bu süre zarfında son şeklini alan çalışmanın, yasa teklifi olarak Meclis Başkanlığı'na sunulması planlanıyor.

TRT Haber'e göre, yasal düzenlemenin Ekim ayı içerisinde Meclis gündemine gelmesi ve yılbaşından önce Genel Kurul tarafından onaylanarak yasalaşması hedefleniyor. Bu şekilde, emekli maaşlarına yönelik yapılacak artışlar ve diğer düzenlemeler en kısa sürede yürürlüğe girebilir.

Türkiye'ye yatırımlar artacak! Trilyonluk proje: Suudi Arabistan 3 trilyon dolarlık... Haberi Görüntüle

18 Şubat akaryakıt fiyatları! Benzin ve motorine yeni zam var... Haberi Görüntüle

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI CEVDET YILMAZ'DAN AÇIKLAMA

Milliyet'in haberi doğrultusunda; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 'Daha fazla imkanlarımızı zorlayarak bütün dünyadaki sıkıntılara rağmen bütün imkanlarımızı zorlayarak emeklilerimize elimizden gelen en iyi desteği vermeye çalışacağız.' dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti, 'İnşallah yıl sonuna kadar çalışmayı tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz.' açıklamasında bulundu.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading