Yandex Metrica

Kripto piyasası el freni çekti: Bitcoin ve Ethereum'da düşüş devam edecek mi? 2 Nisan kripto para piyasalarında son durum?

Geçen ayın başında rekor seviyelere çıkan kripto para piyasası, tekrar el freni çekti. Kripto yatırımcısını telaşlandıran bu gelişme sonrası uzmanlardan yorum geldi. Peki kripto paralarda düşüş devam edecek mi?

Ekonomi

09.04.2024, 14:47

Büyük zikzakları ile yatırımcılarını telaşlandıran kripto para piyasasında Bitcoin 70.000 dolar direncine takılarak dalgalanmalar yaşamaya başladı. Dalgalanmalar sonucunda 66.000 dolara kadar gerileyen Bitcoin fiyatları 66.500 dolar sevisinden işlem görüyor.

PTT'den 6 bin 505 TL yardım ödemesi! Aile destek ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak, miktarı ne kadar? PTT'den 6 bin 505 TL yardım ödemesi! Aile destek ödemeleri... Haberi Görüntüle

BİTCOİN GERİ ÇEKİLİYOR

Saatlik çizelgede 68.800 dolar bandında oluşan düşüş yönü çizgisi fiyatların 64.000 dolar destek seviyesine doğru düşebileceğini gösteriyor. Fiyat 69.200 dolarlık destek bölgesinden aşağı doğru sert bir düşüşle 67.000 doların altına indi ve en son 66.000 dolar seviyesine kadar geri çekildi.

Şu an için 66.300 dolar seviyesinden kendine alıcı bulan Bitcoin, çıkan fiyat, yükselişin devam etmesi halinde 68.000 dolar ve üzerindeki direnç seviyeleriyle karşı karşıya kalacak. 

5000 TL'ye satılık arsa! Milli Emlak'tan çeyrek altın fiyatına tapu: 2024 Nisan ayında satılık hazine arazileri ve arsa listesi paylaşıldı 5000 TL'ye satılık arsa! Milli Emlak'tan çeyrek altın fiyatına tapu:... Haberi Görüntüle

BİTCOİN DİRENCİ KIRMAKTA ZORLANIYOR

Fakat Bitcoin şu an için 68.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmakta zorlanıyor. 66.000 dolar altındaki kırılmalar fiyatın daha da düşmesine yol açabilir. 

GRATİS BAHAR İNDİRİMİ BAŞLADI! Güneş kremleri 390 TL, cilt serumları 156 TL'ye, onlarca makyaj malzemesi ve kişisel bakım ürünleri listesi yayınlandı! 2- 30 Nisan Gratis indirimi ve ürün listesi... GRATİS BAHAR İNDİRİMİ BAŞLADI! Güneş kremleri 390 TL, cilt serumları... Haberi Görüntüle

BİTCOİN DÜŞECEK Mİ, YÜKSELECEK Mİ?

68 bin dolar direnç seviyesini bir türlü kıramayan Bitcoin uzmanların dikkatini çekerken, Bitcoin fiyatlarında aşağı yönlü bir hareket olasılığını artırıyor. Şu anda, anlık bir destek 66.000 dolar seviyesine yakın duruyor gibi görünüyor. Fakat bu seviyenin altına doğru bir kırılma, fiyatı daha da aşağıya çekebilir.

İran füzeleri araç sahiplerini vurdu: Akaryakıt fiyatlarına rekor zam... Fiyatlar güncellenmeden depoları doldurun İran füzeleri araç sahiplerini vurdu: Akaryakıt fiyatlarına rekor zam... Fiyatlar... Haberi Görüntüle

ETHEREUM'DA SON DURUM NE?

Bir diğer kripto para çeşidi olan Ethereum, 7 aydır pozitif kapanış görürken yükseliş trendini kararlı şekilde sürdürüyor.

Seçim sonrası altın, dolar, euro ne kadar, kaç TL oldu? Kapalıçarşı altın alış - satış fiyatlarında son durum ne? Seçim sonrası altın, dolar, euro ne kadar, kaç TL oldu?... Haberi Görüntüle

ETHEREUM'DA YÜKSELİŞ OLABİLİR

İki ay önce %46 gibi dikkat çeken bir oranda değer kazanan Ethereum, Mart'ta yüzde 9 oranında değer artışıyla 3.645 dolardan kapanış görürken yükseliş ivmesini biraz olsun yavaşlattı. Fakat hem Blockchain verileri hem de beklentiler Ethereum’da trendin devam edebileceğini öngörüyor.

Mart ayında bakiyeli Ethereum adreslerinin sayısının 118,2 bin ile rekor sayıya ulaştığını rapor eden Blockchain analiz platformu Santiment, orta vadeli MVRV oranının, piyasa duyarlılığının pozitif kaldığını göstererek yükseliş sinyali ürettiği üzerinde duruyor. Ayrıca MVRV, piyasa değeri ile gerçekleşen değerin oranlanmasıyla hesaplanan bir veri olarak varlığın iskontolu mu yoksa primli mi hareket ettiğine dair öngörü sunar.

Merkez Bankası'nın enflasyonla mücadele hamlesi etkisini gösterdi: Kredi kartlarında 1 yıl sonra bir ilk! Merkez Bankası'nın enflasyonla mücadele hamlesi etkisini gösterdi: Kredi kartlarında 1... Haberi Görüntüle

ETHEREUM'DA HEDEF KAÇ DOLAR?

3.600 dolar seviyesi direnç olarak güncelliğini koruyan Ethereum’da 3.650 dolardan dönen kripto para, haftaya satıcılı başladıktan sonra 3.500 dolara kadar geriledi. Kısa vadeli görünüme göre 3.500 - 3.600 dolar aralığına sıkışan Ethereum’un Bu fiyat seviyelerini günlük kapanışlarla kırma eğilimine bağlı olarak yukarı bölgede 3.770 dolar ve aşağı bölgede 3.330 dolar seviyelerine doğru hareket edebileceğini görebiliriz.

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Loading