Yandex Metrica

Kredi kartlarına kısıtlama mı geldi? 6 Mart 2024 Merkez Bankası taksit sınırlandırması mı yaptı? Kredi çekmek zorlaştırıldı mı?

Kredi kartlarına kısıtlama mı geldi? 6 Mart 2024 Merkez Bankası taksit sınırlandırması mı yaptı? Kredi çekmek zorlaştırıldı mı?

Merkez Bankası'nın kredi ve kredi kartı kullanımında kısıtlamalara gideceği ''Söylentileri'' vatandaşların merak konusu haline gelmişti. Vatandaşlar Merkez Bankası'nın kredi kartlarında alışverişte kısıtlama olup olmayacağını araştırmaya başladı. Merkez Bankası kredi kartları ve kredi kullanımı hakkında ilk kez açıklamalarda bulundu. Peki kredi kartlarına kısıtlama geldi mi? Kredi kartlarına taksit sınırlaması geldi mi? Kredi çekmek zorlaştırıldı mı?

Ekonomi

15.05.2024, 14:12

Merkez Bankası, kredi kullanımında kısıtlamaya giderken krediler hakkında ilk düzenleme gerçekleştirildi. Milyonlarca vatandaşın yakından takip ettiği Merkez Bankası'nın açıklamalarına çevrildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası para politikasına ilişkin bir dizi sıkılaştırma önlemi alındığını açıkladı. Merkez Bankası tarafından kısıtlama ile ilgili ilk açıklama gerçekleşti.

Peki kredi kartlarına kısıtlama geldi mi? Kredi kartlarına taksit sınırlaması geldi mi? Kredi çekmek zorlaştırıldı mı?

Devrim niteliğinde değişim! En çok tercih edilen bankalardan ani karar: ATM'lerde yeni dönem başladı! Devrim niteliğinde değişim! En çok tercih edilen bankalardan ani karar:... Haberi Görüntüle

TİCARİ KREDİ VE İHTİYAÇ KREDİLERİNDE DEĞİŞİKLİK OLDU MU?

Merkez Bankası, ticari kredilerde yüzde 2,5 olan aylık büyüme sınırı yüzde 2’ye düşürdü. İhtiyaç kredilerinde ise yüzde 3 olan aylık büyüme sınırı yüzde 2’ye düşürüldü. 

Dar gelirli daha az ödeyecek! İhtiyaç sahiplerine fatura desteği yeniden başlıyor Dar gelirli daha az ödeyecek! İhtiyaç sahiplerine fatura desteği yeniden... Haberi Görüntüle

TAŞIT KREDİLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI MI?

Merkez Bankası'nın son açıklamasında ticari ve ihtiyaç kredilerinde yeni düzenlemeler yapılırken, taşıt kredilerinde herhangi bir değişikliğe gidilmedi.

Emeklilerin cebi bayram edecek! SSK ve Bağ-Kur emeklisinin Temmuz 2024 5 aylık zam oranı netleşti Emeklilerin cebi bayram edecek! SSK ve Bağ-Kur emeklisinin Temmuz 2024... Haberi Görüntüle

TCMB SIKILAŞMA ADIMLARI ATTI!

Merkez Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, ''Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, sıkı para politikası duruşunu destekleyici ilave sıkılaşma adımları atmıştır.'' ifadeleri kullanıldı.

Merkez Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, sıkı para politikası duruşunu destekleyici ilave sıkılaşma adımları atmıştır. Bu doğrultuda, kredi büyümesine dayalı menkul kıymet tesisi kapsamında; 

TL ticari krediler çin yüzde 2,5 olan aylık büyüme sınırının yüzde 2’ye indirilmesine,

İhtiyaç kredilerinde yüzde 3 olan aylık büyüme sınırının yüzde 2’ye düşürülmesine, taşıt kredilerinde ise yüzde 2 sınırının korunmasına karar verilmiştir.

Kredi büyüme sınırlarına ilişkin uygulamanın etkinliğini artırmak amacıyla, menkul kıymet tesisine ek olarak, kredi büyümesine dayalı zorunlu karşılık tesis edilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading