SON DAKİKA
Kırmızı ete yüzde 30 indirim! Fahiş fiyatlara karşı harekete geçti

Kırmızı ete yüzde 30 indirim! Fahiş fiyatlara karşı harekete geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde et fiyatlarında ve 40 temel gıda ürününde yapılan indirim sonrası bazı esnaflar da harekete geçti. Mardin’de bulunan bir kasap meslektaşlarına ve fırsatçılığa karşı durup eti piyasanın altında yüzde 30 daha uyguna satıyor. Piyasada 110 ile 120 lira arası olan etin fiyatı bu kasapta 90 liradan müşterilere sunuluyor.

Ekonomi

23.01.2024, 19:41

Mardin'de b22 yaşındaki genç kasap, fırsatçılığın kol gezdiği bugünlerde meslektaşlarına göre etin fiyatını yüzde 30 daha uyguna satıyor. 

Türkiye'de insanlar yıllık ne kadar kazanıyor? 13 bin 110 dolar... Haberi Görüntüle

ETİN FİYATI 90 LİRA

Piyasada 110 ile 120 lira arası olan etin fiyatı bu kasapta 90 liradan müşterilere sunuluyor.

Benzin ve mazota indirim mi geliyor? 2024 Akaryakıt fiyatlarına arka... Haberi Görüntüle

'BABAM 75 YILDIUR BU MESLEĞİ YAPIYOR'

7 yaşından beri kasaplık mesleği ile ilgilendiğini belirten Güzdaoğlu, “Ağabeyimle birlikte ortaktım. Daha sonrasında ağabeyim sağ olsun bana iş yeri açtı. Babam 75 yıldır bu meslekte ve bu mesleği yapmaya hala da devam ediyor.

Çalışanların merak ettiği soruya Bakan Işıkhan'dan yanıt geldi: Çalışma saatleri... Haberi Görüntüle

'ELİMİZDEN GELDİĞİ KADARIYLA ETİ UYGUN  FİYATA VERELİM DİYORUZ'

Etin kilosu yemden dolayı şu an çok pahalı. Elimizden geldiği kadarıyla 5-10 kazanalım, milletimize daha uygun fiyata et yedirebilmek için 75 liradan da sattım. Şu an 90 liraya kadar satıyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla etimizi daha uygun fiyata verelim diyoruz. Fakirlerin yemediği, yıldan yıla evine et götürdüğü oluyor. Şu anki haliyle sadece ben 90 liraya satıyorum ve Mardin’in her yerinden bana ulaşıyorlar. Fakirler yesin diye şu an kilosu 90 lira, piyasa fiyatı 105 ile 120 TL arasında" dedi.

İlan Resmi Gazete'de yayımlandı: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8... Haberi Görüntüle

'FIRSATÇILIĞA KARŞIYIM'

Uygun fiyatta sattıkları için tepki aldıklarını ileri süren Güzdaoğlu şunları aktardı:

“Elimizden geldiği kadarıyla, kendi gücümüzle, kendi maddiyatımızda her şeyi yönetmeye sahibiz. Müşterilerimiz çok memnunlar. Allah razı olsun bana dua ediyorlar. İş yerimiz elhamdülillah, Allah’ın malıdır, bizimdir. Allah’ıma binlerce şükür ekmeğimi götürebiliyorsam fakir bir vatandaş gelip et aldığı zaman bu bana yetiyor. Her gün de dua ediyoruz. Çünkü tamahkarlık güzel bir şey değil. Fırsatçılığa karşıyım” diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading