SON DAKİKA
Karar belli oldu: Doğalgaza zam geldi mi? Aralık ayında mesken ve sanayi bölgelerinde doğalgaz fiyat tarifesi değişecek mi?

Karar belli oldu: Doğalgaza zam geldi mi? Aralık ayında mesken ve sanayi bölgelerinde doğalgaz fiyat tarifesi değişecek mi?

Aralık ayında doğalgaz fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Herkesin merakla beklediği o haber sonunda geldi. Botaş, internet sitesi üzerinden yayınladığı tablo ile birlikte tarifelerin sabit kaldığını açıkladı.

Ekonomi

23.01.2024, 21:47

Soğuk geçen kış günlderinde Aralık ayı ile birlikte doğalgaz tarifelerinde değişiklik yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğalgaz destek ödemelerinin Nisan 2024'e kadar uzatıldığının haberini verdi. Botaş tarafından yapılan açıklamaya göre, Mesken ve sanayi aboneleri ile birlikte elektrik üretim amaçlı gaz satış tarifesinde değişiklik olmayacak. 

Türkiye'ye yatırımlar artacak! Trilyonluk proje: Suudi Arabistan 3 trilyon dolarlık... Haberi Görüntüle

FİYATLAR SABİT KALDI

Kış aylarında vatandaşın en çok cebini yakan doğalgaz faturaları bu kışta yüksek gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Aralık ayı ile birlikte tarifelerde değişiklik yapılıp yapılmayacağı araştrıılırken Botaş tüm soruların yanıtını verdi. BOTAŞ, konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine aralıkta uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak açıkladı.

TUSAŞ'ın yeni tesisi ilk üretimi Boeing'e yapacak: Deprem kentinde ihracat... Haberi Görüntüle

AVRUPA ÜLKELERİ ARASINDA EN DÜŞÜK DOĞALGAZ FİYATI ÜLKEMİZDE 

Sanayi abonelerindeki hem tarifeleri kapsamında kademe bir için 1000 metreküp doğalgazda 8.549 TL kademe 2 içinde 11.374 TL'lik fiyat belirlendi. Elektrik üretim amaçlı tarifelerde 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12.000 TL olarak duyuruldu. Aylık olarak hesaplanan tarifelerin yanı sıra Botaş resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamadır şu açıklamaya yer verdi; "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır."

Altın fiyatlarında rekor yükseliş devam ediyor! Gram altın 2000 TL'nin... Haberi Görüntüle

GÜZEL HABERİ ERDOĞAN VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün yapılan grup toplantısı ile birlikte vatandaşın yüzünü güldürecek açıklamalara imza attı. Her evde geçerli olacak 25 metreküp doğalgaz tüketim desteği için sürenin uzatıldığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan doğalgaz tüketim desteğinin Nisan 2024'e kadar devam edeceğinin sinyalini vermişti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading