Yandex Metrica

Sitede Ara

İstanbul'a yeni müjde: Dünyanın su altındaki ilk 3 katlı tüneli geliyor

İstanbul'a yeni müjde: Dünyanın su altındaki ilk 3 katlı tüneli geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1,7 milyon vatandaşın katıldığı Türkiye Sana Emanet mitinginde İstanbullulara yeni bir müjdeyi duyurdu. Boğaz'da Marmaray ve Avrasya Tüneli'nin ardından üçüncü bir tünel inşa edilecek.

Ekonomi

19.05.2024, 17:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1,7 milyon vatandaşın katılımıyla gerçekleşen 'Türkiye Sana Emanet' mitinginde İstanbullulara dev bir projenin müjdesini verdi. Erdoğan, İstanbul Boğazı'nın altında Avrasya Tüneli ve Marmaray'ın ardından üçüncü bir tünelin inşa edileceğini açıkladı. 

Erdoğan günde 6,5 milyon İstanbullunun yararlanması beklenen projeyi, "Büyük İstanbul Tüneli Projemizi hayata geçiriyoruz. Bu proje, Marmaray ve Avrasya'dan sonra Boğaz'ın altından geçecek üçüncü tünel olacak" sözleriyle duyurdu. 

"Büyük İstanbul Tüneli'yle günde 6,5 milyon vatandaşımızın kullanacağı 11 farklı raylı sistem hattını birbirine bağlayarak şehrin ulaşımını sağlayacağız" diyen Erdoğan'ın açıkladığı projeyle birlikte İstanbul, dünyanın ilk 3 katlı tüneline kavuşmuş olacak. 

Türkiye'nin en kalabalık şehri İstanbul'un trafiğine önemli katkı sağlayacak olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, Avrasya ve Marmaray'ın ardından Boğaz'ın suyun altındaki yeni gerdanlığı olacak. 

Büyük İstanbul Tüneli'nin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü aksının ihtiyacı olan metro tüneli ile FSM Köprüsü aksının ihtiyaç duyduğu karayolu tünelini birleştirmesi ve karayolu-metro ulaşımını ortaklaşa sağlaması bekleniyor. Tünelin üst ve orta katlarından tekerlekli araçların, alt kattan ise tren ve metro hattının geçmesi bekleniyor. 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading