İstanbul, Ankara gibi birçok ili geriden bırakarak döviz bulunduran ilimizin Yozgat olması şaşırttı. BDKK'nın açıkladığı son verilerde Türkiye'nin en çok döviz alan illeri belli oldu. en çok döviz bulunduran il Yozgat olurken Yozgat'ı Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Gümüşhane izledi.
BDKK’nın açıkladığı berilere göre, Türkiye'nin 81 ilinde çalışmalara göre döviz bulunduran ilk 5 ilimiz belli oldu. Mevduat bankalarında toplam mevduatta en fazla paya sahip olan il yüzde 66,91 ile Yozgat oldu. Yozgat'ın ardından 2. Aksaray olurken bu illeri Nevşehir, Kırşehir, Gümüşhane izledi. Listede İstanbul ve Ankara'nın olmaması ise dikkat çekti.
![1999-2019 arası SGK girişi olanlara müjde: Mini EYT geliyor: 45 yaşında olacaksınız](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/isci.webp)
İŞTE EN FAZLA DÖVİZ BULUNDURAN İLLER
1- Yozgat
2- Aksaray
3- Kırşehir
4- Kırşehir
5- Gümüşhane
6- Tunceli
7 - Uşak
8- Bayburt
9- Bingöl
10- Sivas
11- Isparta
12- Kütahya