Yandex Metrica

İslam Memiş tarih vererek duyurdu! Altın ve dolar rekor üstüne rekor kıracak

İslam Memiş tarih vererek duyurdu! Altın ve dolar rekor üstüne rekor kıracak

Emtia piyasalarında artış devam ederken altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş‘ten yatırımcıları ilgilendiren bir uyarı geldi. İslam Memiş, “Altın alımı yapacak olanlar ons tarafını yakından takip etmeli” açıklamasında bulundu.

Ekonomi

02.02.2024, 04:30

Haftanın son işlem gününde altın fiyatlarında artış meydana geliyor. Durum böyleyken vatandaş altın ve para uzmanlarının yorumlarını dikkate alıyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yükselişteki emtialar için uyarılarda bulundu. İslam Memiş, “Gram altın TL ekranlarda 1165 lira seviyesinde. 1179-1184 lira aralığında. Ons altından kaynaklanan değer artışı görüyoruz. 1190 lira seviyesi yukarıda güçlü bir direnç seviyesi.' dedi ve şu şekilde devam etti, 'Buradan tekrar kar satışı ile düşüş bekliyorum ancak önümüzdeki hafta 1230’ları konuşuyor olacağız. Altın alımı yapacak olanlar ons tarafını yakından takip etmeli” açıklamasında bulundu.

Piyasalarda tansiyon artıyor: İslam Memiş'ten soğukkanlı olun uyarısı Piyasalarda tansiyon artıyor: İslam Memiş'ten soğukkanlı olun uyarısı Haberi Görüntüle

İstanbul'da suya zam mı geldi? İşte güncel fiyatlar İstanbul'da suya zam mı geldi? İşte güncel fiyatlar Haberi Görüntüle

ALTIN VE GÜMÜŞ DÜŞECEK Mİ?

İslam Memiş, “Altın ve gümüş düşecek mi?” başlıklı videosunda açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Borsada yükselişler devam eder mi? Elime TL geçti ne yapmalıyım? Altın ve gümüş için yeni fırsat olur mu? Erken seçimin nasıl etkileri olabilir? Bu tür soruların cevabını vermeye çalışacağım.^Borsa İstanbul’da yüzde 0.89’luk değer artışı var. Borsa tarafında beklemeyi tercih ediyorum. Yıl içinde dalgalanacak bir borsa endeksi takip ediyorum. Dip olarak 4400, zirve olarak 6500’ü takip edeceğim.

Dolar TL ekranlarda 18.80. Serbest piyasalarda 19.04-07 aralığında dolar TL kuru var. Yine yatay süreç devam ediyor. Özellikle dolar endeksinin 102’inin altına sarkmasıyla biz içeride dolar TL kurunun baskılandığını görüyoruz.

Euro TL kuru pozitif seyirde. Ekranlarda 20.42, serbest piyasalarda 20.64-72 lira aralığında. Euro dolar paritesi 1.07’ye kadar sarkmıştı, hızlı toparlanma oldu. 1.09’u direnç seviyesi olarak takip ediyorduk. Euro dolar paritesi kısa vade için direnç seviyesini tamamladı. Buradan tekrar geri çekilme bekliyorum.”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading