Yandex Metrica

Sitede Ara

İki Türk firması Bosna Hersek'te tramvay yapacak!

İki Türk firması Bosna Hersek'te tramvay yapacak!

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki yeni tramvay hattının inşaatını iki Türk firması üstlendi.

Ekonomi

06.05.2024, 00:57

Saraybosna'da 22,9 kilometre uzunluğundaki mevcut Başçarşı-Ilidza tramvay hattına ek olarak yapılması planlanan 12,9 kilometre uzunluğundaki Ilidza-Hrasnica hattını Yapı Merkezi İnşaat Sanayi ve Yapıray Demiryolu İnşaat Sistemleri inşa edecek.

Saraybosna Kantonu Ulaşım Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, tramvay hattının yapımına ilişkin açılan ihalenin tamamlandığına işaret edilerek, hattın iki başarılı Türk firması tarafından yapılacağı bildirildi.

Dolar sahiplerini korkutan tahmin! O tarihte 25'e düşecek Dolar sahiplerini korkutan tahmin! O tarihte 25'e düşecek Haberi Görüntüle

"SARAYBOSNA İÇİN BÜYÜK BİR PROJE"

Açıklamada, Saraybosna Kantonu Ulaşım Bakanı Adnan Seta'nın firma yetkilileriyle bir araya geldiği belirtilerek, Seta'nın, "Hrasnica'ya kadar tramvay hattı artık bir efsane değil. Bu Saraybosna için büyük bir proje" ifadelerine yer verildi.

Saraybosna'yı uçtan uca birbirine bağlayacak tramvay hattı mevcut Ilidza durağından devam edecek şekilde inşa edilecek. Yeni hat uzunluğu 12,9 kilometre olarak bildirilirken, hat üzerinde 20 durak ve 2 dönüş noktası yapılacağı kaydedildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading