SON DAKİKA
İhracatçıya yeni döviz şartı! Oran yüzde 25'ten 40'ya yükseliyor

İhracatçıya yeni döviz şartı! Oran yüzde 25'ten 40'ya yükseliyor

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TİM heyetiyle görüştü. Kaynaklar, şirketlerin ihracat gelirlerinin TCMB'ye satma zorunluğunun yüzde 25'ten yüzde 40'a çıkarılmasının gündemde olduğunu belirtti.

Ekonomi

23.01.2024, 19:07

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve ihracat temsilcileriyle bir araya geldi.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen görüşme, Merkez Bankası'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu.

Bakan Bolat ekonomideki büyümeye böyle dikkat çekti: Hep birlikte göreceğiz Haberi Görüntüle

EKONOMİK KONULAR ELE ALINDI

Yapılan paylaşımda, "Başkan Şahap Kavcıoğlu, TİM Başkanı İsmail Gülle ve ihracat temsilcileriyle video konferans üzerinden görüşme gerçekleştirerek gündemdeki ekonomik konular ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuştur." denildi.

Acil nakit para arıyorum diyenlere can suyu! O bankadan anında... Haberi Görüntüle

İHRACATÇIYA DÖVİZ ŞARTI

Bu arada, görüşmeye ilişkin TİM Başkanı İsmail Gülle de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kavcıoğlu'nun katılımıyla bu yılın ikinci istişare toplantısını gerçekleştirdiklerini aktararak, "Birlik başkanlarımızın da katıldığı toplantıda; 2022 ilk çeyrek ihracat verileri, bölgesel sorunların ihracata etkileri olmak üzere birçok konuyu istişare ettik." ifadesini kullandı.

Bakan Şimşek'ten FATF açıklaması: 'Son aşamaya gelindi' Haberi Görüntüle

ORAN YÜKSELİYOR

Kaynaklar, şirketlerin ihracat gelirlerinin TCMB'ye satma zorunluğunun yüzde 25'ten yüzde 40'a çıkarılmasının gündemde olduğunu belirtti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading